Balık Sezonu Yarın Açılacak

2015-2016 yılı balık sezonunun ne zaman başlayacağı belli oldu. Yarın sabah binlerce balıkçı “Vira Bismillah” diyerek balık avına çıkacak.

Balık Sezonu Yarın Açılacak
Balık Sezonu Yarın Açılacak

Balık yasağının başladığı tarih olan 15 Nisan’dan beridir balık sevenlerin en çok merak ettiği konu balık yasağı ne zaman bitecek ve balık sezonu ne zaman açılacak sorularıydı şüphesiz. Balık yasağı süresi boyunca balık özlemi çeken Balık severlere müjdeli haberi biz verelim. Nisan Ayının 15’inde başlayan balık avı yasağı, yarın sabah saatlerinde sona eriyor. Karadeniz ve Marmara başta olmak üzere denizlerimizde balık avlamak için bekleyen 50 binden fazla balıkçı yarın “vira Bismillah” diyerek oltalarını denize atacak.

Bu yıl balık eti tüketimi ne kadar olacak?

 

Geçtiğimiz sene olumsuz hava şartları nedeniyle yeterince piyasaya giremeyen ve fiyatları el yakan balığın bu yıl bol olması bekleniyor.  Karadeniz ve Marmara balıkçıları şimdiden yarın sabahı sabırsızlıkla bekliyor. İstanbul’da yaklaşık 13 bin balıkçı İstanbul sularında yarın sabah yani 1 Eylül Salı günü “Vira Bismillah” deyip balık avına çıkmak için sabırsızlıkla bekliyor. 2015-2016 Balık sezonunda yaklaşık olarak 50-55 bin ton balığın piyasaya girmesi bekleniyor.

 

Geçen sene fiyatı 5-10 Tl arası değişen Hamsi fiyatının bu yıl daha düşük ve ya aynı olması bekleniyor.

 

Yarın sabah balık avına çıkacak olan balıkların balık avında piyasaya girecek balık, bu yılki balık fiyatlarını belirleyecek. Ancak henüz net olarak balık fiyatları belli değil.

Balık özlemini çeken balık severler de yarını iple çekiyor. Lakin bugünden itibaren balık avı yasağı kalkıyor ve 2015-2016 Balık avı sezonu başlıyor.

balık avı yasağı balık sezonu ne zaman açılıyor balık sezonu açılacak balık sezonu ne zaman açılacak vira Bismillah balık fiyatları
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
EYT’liler İle İlgili Flaş Gelişme
EYT’liler İle İlgili Flaş Gelişme
Ünlü Sanatçı Dilber Ay Vefat Etti
Ünlü Sanatçı Dilber Ay Vefat Etti