2015-2016 Balık Sezonu Başladı

Balık severlerin balık avı yasağının başladığı 15 Nisan’dan beridir büyük özlemle beklediği balık sezonu bugün açıldı. Son alınan haberlere göre Bandırma körfezinde hamsi bereketi yaşanıyor.

2015-2016 Balık Sezonu Başladı
2015-2016 Balık Sezonu Başladı

Geçen yıl olumsuz hava şartları nedeniyle az olan balık, bu yıl çok bereketli ve bol.

Sezonun başladığı bugün sabah saatlerinde 50 binden fazla balıkçı “Vira Bismillah” diyerek oltalarını denize saldı. Denize açılan ve balık avına çıkan balıkçılar tonlarca hamsi, uskumru, çinekop ve sardalya’yı balık haline getirdi.

 

 Bu Yıl Bereketli Olan Balık Sezonunda Hamsi Kasası Kaç Lira?

 

 Yaklaşık 4.5 aydır süren balık avı yasağının sona ermesiyle balıkçılar denize açılıp balık avına başladı. Çok bereketli bir sezon olacağını belirten balıkçılar, balık sezonunun ilk gününde balığın bol olmasına sevindiklerini dile getirdi. Bu arada hamsinin kasası 100 TL ile 110 Tl arasında alıcı bulurken, uskumrunun kasasının 200 TL civarında olduğu öğrenildi.


Sofraların gülü olan hamsinin bol olduğu öğrenilirken, palamutun tanesinin 20 TL’ye alıcı bulduğu gelen haberler arasında.


Balık Fiyatları Belli Oldu

 

Balıkçıları en çok sevindiren ise yaklaşık on yıldır görülmeyen Erdek Uskumrusunun avlanması oldu. Hamsinin kilosu 8 TL’den uskumrunun kilosu 20-25 TL’den Lüfer’in kilosu 40 TL’den palamutun tanesi de 20 TL’den satışa sunuldu.


Ancak bu fiyatların balık sezonunun ilk gününde olduğunu belirterek ileriki günlerde balık böyle bol olursa fiyatların düşeceğini de söylenmesinde fayda var.


2015-2016 Balık sezonunun bol ve bereketli olması dileğinde bulunuyoruz.


balık fiyatı balık fiyatları hamsi kasası kaç lira balık sezonu hamsi kilosu uskumru kilosu lüfer kilosu
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
EYT’liler İle İlgili Flaş Gelişme
EYT’liler İle İlgili Flaş Gelişme
Ünlü Sanatçı Dilber Ay Vefat Etti
Ünlü Sanatçı Dilber Ay Vefat Etti