Dersim’de PKK’lilerle Çatışmaya Giren Polise Saldırı

Tunceli’nin en işlek caddelerinden olan Cumhuriyet Caddesinde bulunan Şehit Nahit Bulut Polis merkezine 2 PKK mensubu tarafından yapılan saldırıda 1 polis şehit oldu, 1 sivil yaşamını yitirdi, 2 PKK mensubu da öldürüldü. O sırada elinde tabancayla PKK mensuplarıyla çatışmaya giren 1 polis memuru çevrede bulunan vatandaşların sözlü ve fiziki saldırısıyla karşı karşıya kaldı.

Dersim’de PKK’lilerle Çatışmaya Giren Polise Saldırı
Dersim’de PKK’lilerle Çatışmaya Giren Polise Saldırı

Çevrede olan bir grubun polise tepki göstermesi ve polis memuruna saldırı yapması üzerine elindeki tabancayla havaya ateş açan polis memuru son anda darp edilmekten kurtuldu.

Olay şöyle meydana geldi; Dersim merkez Moğultay Mahallesinin işlek caddelerinden Cumhuriyet Caddesinde bulunan polis merkezine yönelik 2 PKK militanı tarafından silahlı saldırı olayı gerçekleşti. Saldırıda bir polis memuru şehit düştü, o sırada yoldan geçen ambulans şoförü ve bir kız yaralandı. Durumu ağır olan kız, kaldırıldığı hastanede yaşamını yitirdi, ambulans şoförünün ise durumu iyi. Silahlı saldırıyı düzenleyen PKK mensuplarından biri öldürülürken, yaralanan diğer PKK’li ise üzerindeki bombayı patlattı. Ağır yaralanan PKK mensubu, olay yerine gelen HDP Tunceli Milletvekili ve bir grup HDP’li tarafından hastaneye kaldırıldı.


Olay yerinde elinde tabancayla dolaşan bir polis memuru ise çevrede bulunan bir grubun hışmına uğradı. Önce polise sözlü tacizde bulundular, sonra da kafasına plastik iskemle fırlattılar. Polis memuru ise kendisini korumak ve darp edilmekten kurtulmak için havaya ateş açtı.


Grubun sözlü ve küfürlü saldırısı daha sonra da devam ederken, polis memuru hızla olay yerinden uzaklaştı, Grup ta daha sonra dağıldı.

Saldırıda bulunan PKK mensupları, polis tarafından vuruldu.

Şehit olan polisin Murat Savaş Kale olduğu belirtildi.

 

Çatışmada ağır yaralanan 26 yaşındaki Ayten Günhan, kaldırıldığı hastanede yaşamını yitirdi.

Bu gece saatlerinde de PKK yandaşları ateş yakarak, polis memurlarına taşlı saldırıda bulundu. Grup,  Polisin müdahalesiyle ara sokaklara kaçarak izlerini kaybettirdi. 

polise saldırı dersim çatışma pkk
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
EYT’liler İle İlgili Flaş Gelişme
EYT’liler İle İlgili Flaş Gelişme
Ünlü Sanatçı Dilber Ay Vefat Etti
Ünlü Sanatçı Dilber Ay Vefat Etti