Dağlıca’da Şehit Sayısı 21’e Yükseldi İddiası

Türkiye'nin yüreğine ateş gibi düşen acı haber Dağlıca'dan geldi. PKK örgütünün geçen yıllarda saldırı yaptığı bölgelerden olan Dağlıca'da dün saat 15.00 sıralarında başlayan çatışmalar sabah saatlerine kadar sürdü. Ancak şehit sayısı resmi makamlarca henüz açıklamadı. Bazı haber ajansları şehit sayısını 15, bazıları 16 bazıları da şehit sayısını 21 olarak servis etti. Gün içerisinde çatışmanın detayları resmi makamlarca netleştirilmesi bekleniyor.

Dağlıca’da Şehit Sayısı 21’e Yükseldi İddiası
Dağlıca’da Şehit Sayısı 21’e Yükseldi İddiası

Hakkari’nin Dağlıca bölgesindeki saldırı PKK örgütünün son yıllarda yaptığı en büyük saldırı olabilir. Genelkurmay, Cumhurbaşkanı ve Başbakan’dan saldırıyla ilgili henüz net bir açıklama gelmedi..  Dün gece saatlerinde Rauters haber ajansının servis ettiği habere göre şehit sayısı 15 olarak açıklanmıştı.

 

Ancak ilerleyen zamanlarda şehit sayısının 16 olduğu haberi geldi. Türkiye bu haberlerle yasa boğulurken, bazı haber ajanslarının iddialarına göre şehit sayısı 21’e yükseldi. Bazı askerlerin de kayıp olduğu ve bu askerlerin PKK tarafından rehin aldığı iddiası da ortalığı karıştırdı.

Dün gündüz saatlerinde başlayan çatışmaların sabah saatlerine kadar sürdüğü bilgisi verildi. Olumsuz hava şartları nedeniyle de helikopterlerin havalanmadığı öğrenildi.

Haber ajansları tarafından verilen şehit sayısı resmi makamlarca doğrulanmadı. Gün içerisinde resmi makamların PKK saldırısı ve çatışmaya ilişkin açıklama yapması bekleniyor.

 

Şehit isimleri ise henüz açıklanmamakla birlikte sadece bir şehidin ismi belli oldu.

 

Dağlıca'da şehit düşen askerin Erzurum’un Olur İlçesi’ne bağlı Köprübaşı Köyü nüfusuna kayıtlı Kurmay Yarbay İlker Çelikcan olduğu ve ailesinin Bursa'nın Nilüfer ilçesinde ikamet ettiği öğrenildi.


Not: sosyal meydada dolaşan şehit haberleri gerçeği yansıtmıyor, şu ana kadar da haber sitelerinde servis edilen haberlerde açıklanan şehit sayısı da gerçeği henüz yansıtmıyor. Resmi makamlar tarafından açıklanan şehit sayısına itibar edilmesi gerekmektedir.

Kaynak-Sözcü, Haberler


dağlıca şehit isimleri
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
EYT’liler İle İlgili Flaş Gelişme
EYT’liler İle İlgili Flaş Gelişme
Ünlü Sanatçı Dilber Ay Vefat Etti
Ünlü Sanatçı Dilber Ay Vefat Etti