Devlet Bahçeli: Şehit Sayısı Derhal Açıklansın!

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Dağlıca saldırısıyla ilgili çok önemli açıklamada bulundu. Bahçeli, “Yetkililerin şehit sayısını derhal açıklaması ve kamuoyunu aydınlatması gerekmektedir” dedi.

Devlet Bahçeli: Şehit Sayısı Derhal Açıklansın!
Devlet Bahçeli: Şehit Sayısı Derhal Açıklansın!

Hakkari’nin Çukurca ilçesi Dağlıca Bölgesinde PKK saldırısının ardından Türkiye’nin gündeminde şüphesiz şehit sayısı ve saldırının detayları konusu var. Zira en çok merak edilen konuların başında Dağlıca saldırısı yer alıyor. Tüm dikkatlerin üzerinde olduğu Dağlıca saldırısı Siyasi partilerin de gündeminde yerini koruyor.

Dün ikindi vakitleri  15.00 ila 17.30 saatleri arasında peş peşe askeri birliklere yönelik yapılan saldırıda durum çok vahim görünüyor.

Başkent Ankara’nın gündeminde olan Dağlıca saldırısıyla ilgili MHP lideri Devlet Bahçeli bir açıklama yaptı. Yaptığı yazılı açıklamasında Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Başbakan Davutoğlu’na yönelik eleştirilerini sıraladı. “Cumhurbaşkanı ve Başbakan’ın acil adım atması gerektiğini belirterek bu konuda acilen adım atılmalı ve kamuoyu acilen aydınlatılmalı” dedi.

Bahçeli’nin yazılı açıklaması şöyle;” Taşınması mümkün olmayan gün be gün kabaran bu siyasi yük, Türkiye’yi imhaya sürüklemektedir. Gelinen bu aşamada çözüm denilen çözülmenin PKK’yı silahlandırma ve saldırı konumuna getirdiği somutlaşmıştır diyen MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli;  ‘Türk milleti, Dağlıcayla ilgili gizlenen, saklanan ve üzeri kapatılan tüm gerçekleri duymak, öğrenmek ve bilmek istemektedir’” dedi.

Açıklamasının devamında “Hükümet şehitlerimizin sayısını derhal açıklamak ve doğruları kamuoyuyla paylaşmak durumundadır, gerçekler açıklanmazsa bu milletimizin öfkesini daha da şiddetlendirecektir.” Dedi.

Yazılı açıklamasının devamında ise ; “Aziz milletimizin yasını saracak, yasını hakkıyla sahiplenecek ve hainlerden hesap sorulacaktır. MHP her bireyiyle gelişmeleri takip etmektedir” dedi.


mhp dağlıca şehit sayısı devlet bahçeli
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
EYT’liler İle İlgili Flaş Gelişme
EYT’liler İle İlgili Flaş Gelişme
Ünlü Sanatçı Dilber Ay Vefat Etti
Ünlü Sanatçı Dilber Ay Vefat Etti