Hakkari Şemdinli'de Çatışma

Hakkari Dağlıca'da PKK'nin yaptığı saldırının yankıları henüz sürerken, bir çatışma haberi daha geldi. PKK ile askerler arasında Şemdinli'de çıkan çatışmada 2 asker yaralandı.

Hakkari Şemdinli'de Çatışma
Hakkari Şemdinli'de Çatışma

Dünden beri Hakkari’den kötü haberler gelmeye başladı. PKK militanlarının uzun namlulu silah ve roketatarlarla Dağlıca karakoluna saldırması üzerine birçok askerin şehit olduğu yönünde iddialar var. Daha bu haberi sindiremeyen halka yine kötü haber geldi. Edindiğimiz bilgiler doğrultusunda yine Hakkari’de çatışma yaşandığı öğrenildi.

Dünün ardından bu sefer yine Hakkari’de fakat Şemdinli ilçesinde bir çatışma yaşandı. İlçe’ye bağlı Altınsu Köyü İncesu yakınlarında asker ve PKK militanları arasında çatışma yaşandı. Yaşanan çatışma sonucunda 2 asker yaralandı. Yaralanan askerler Şemdinli Devlet Hastanesine götürüldü.


Bir süre önce, operasyona çıkan askerler PKK militanları ile karşılaştı. Bu karşılaşmanın sonucunda çatışma çıktı. Çıkan bu çatışma sonrasında 2 asker yaralandı, yaralanan askerler Şemdinli Devlet Hastanesine götürülüp, burada ilk müdahaleleri yapıldı. İlk müdahaleleri yapılan yaralı askerler daha sonra hava yoluyla Hakkari Askeri Hastanesine bırakıldığı söylenildi. Yaşanan çatışmanın ardından bölgede süren operasyonlar devam ediyor.

şemdinli çatışma hakkari
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
EYT’liler İle İlgili Flaş Gelişme
EYT’liler İle İlgili Flaş Gelişme
Ünlü Sanatçı Dilber Ay Vefat Etti
Ünlü Sanatçı Dilber Ay Vefat Etti