Siviller Dağlıca Şehitlerini PKK'nin Elinden Almaya Gitti

Dağlıca Şehit Cenazeleri PKK Elinde: Siviller Almaya Gidiyor İddiası

Siviller Dağlıca Şehitlerini PKK'nin Elinden Almaya Gitti
Siviller Dağlıca Şehitlerini PKK'nin Elinden Almaya Gitti

Türkiye, uzun zamandır PKK örgütünün böyle kapsamlı bir saldırısına tanıklık etmemiş. Lakin dün Dağlıca’da askerlere yönelik PKK militanlarının yaptığı saldırı herkesi dehşete düşürecek cinsten.


Dün saat 15.00 sıralarında başlayan şok sayıda askerin şehit olduğu ve çok sayıda askerin de yaralandığı Dağlıca Saldırısı herkesi yasa ve gözyaşına boğmuş durumda.

 

Hakkari’de askerlik yapan asker aileleri dün akşam saatlerinden itibaren bölgeden gelecek her haberi merakla izliyor. Ancak şehit sayısı ve şehit isimleri hakkında kimsenin ağzını bıçak açmıyor.

Son gelen haber ise vatandaşları şaşkına uğrattı. Lakin son haberde şehit olan askerlerin cenazelerinin PKK militanlarının elinde olduğu ve sivil vatandaşların cenazeleri almak için PKK ile görüşüp askerlerin cenazelerini bölgeden almak için yola çıktıkları iddia ediliyor.

Şok Eden İddia: Siviller PKK ile Görüştü Valilikten İzin Alıp Asker Cenazelerini Almaya Gidiyor…

Şok eden iddia Hakkari’den geldi. Dağlıca’da şehit olan askerlerin cenazelerinin PKK elinde olduğu ve bölgede yaşayan halkın cenazeleri almak için çatışma bölgesine doğru hareket ettikleri iddia ediliyor.

Dün yaşanan çatışmayla ilgili çatışma bölgesine giden HDP Eski Hakkari Milletvekili Esat Canan ve yanındaki vatandaşlar, öğle vakitlerinde PKK mensuplarıyla görüşmede bulundu. Karlı köyünde PKK ile görüşmede bulunan vatandaşlar, Hakkari Valiliğinin iznini alarak Dağlıca bölgesine hareket etti.

İddialara göre, bölgeye hareket eden Sivil vatandaşların asker cenazelerini alması bekleniyor.

 

 Twitter sitesinden alınan resim


Kaynak-Haberler


dağlıca şehit cenazeleri pkk
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
EYT’liler İle İlgili Flaş Gelişme
EYT’liler İle İlgili Flaş Gelişme
Ünlü Sanatçı Dilber Ay Vefat Etti
Ünlü Sanatçı Dilber Ay Vefat Etti