Özel Kuvvetler Hakkari’de

PKK örgütünün saldırıda bulunduğu kritik bölge için TSk harekete geçti. Yerel kaynakların iddialarına göre bölgeye özel birlikler indirildi.

Özel Kuvvetler Hakkari’de
Özel Kuvvetler Hakkari’de

Geçtiğimiz gün Hakkari’nin Çukurca ilçesi Dağlıca bölgesinde PKK saldırısı sonucu 16 askerin şehit düştüğü kritik  bölgelerin PKK örgütünden arındırılması için TSK (Türk Silahlı Kuvvetleri) harekete geçti.

 

 

Hakkari’nin Çukurca, Yüksekova ve Şemdinli ilçelerini kapsayan sarp kayalıklarla kaplı olan bölgede PKK örgütü mensupları, faaliyet gösteriyor.

Bunun önüne geçmek için askerler, geçtiğimiz gün dev bir operasyon düzenlemiş ancak PKK örgütünün saldırısıyla karşılaşmıştı. Dağlıca bölgesinde 16 asker şehit olmuş, çok sayıda asker de yaralanmıştı.

Hakkari Dağ ve Komando Tugay Komutanlığından havalanan askeri helikopterler, 1 aya yakındır mayın ve tuzaklarla donatılmış bölgenin üst yerlerine özel birlikleri indirdi.

Özel birliklerin indirildiği Kritik bölgede çatışmaların yaşanıp yaşanmadığı henüz bilinmemektedir. Yerel kaynaklar, geçen ayın 10’undan beri kapalı durumda olan Hakkari-Çukurca karayolunun üst kısımlarına özel birliklerin indirildiğini iddia etti.

Hakkari’de helikopter trafiği sürerken, İHA’lar da (İnsansız Hava Araçları) devriye görevini yapmaya devam ediyor.


özel birlikler hakkari özel kuvvetler hakkari çukurca dağlıca
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
EYT’liler İle İlgili Flaş Gelişme
EYT’liler İle İlgili Flaş Gelişme
Ünlü Sanatçı Dilber Ay Vefat Etti
Ünlü Sanatçı Dilber Ay Vefat Etti