Teröre Lanet Yürüyüşüne Katılanlar Gözaltına Alındı

İstanbul'da Dağlıca Saldırısını bahane edip ev ve işyerlerine saldırdığı iddiasıyla 93 kişi gözaltına alındı.

Teröre Lanet Yürüyüşüne Katılanlar Gözaltına Alındı
Teröre Lanet Yürüyüşüne Katılanlar Gözaltına Alındı

Geçtiğimiz günlerde birçok yerden saldırı ve şehit haberi geldi. Bunun üzerine öfkeli vatandaşlar eylem yapıyor. Dün geç saatlerde öfkeli grupların yaptığı eylem kötü haller almaya başladı. Öfkeli gruplar birçok işyeri ve binaya saldırıda bulundu. Bu saldırıların sonucunda büyük çapta hasarlar meydana geldi. Emniyet  müdürlükleri ise bu olayları durdurmak için harekete geçti. Edinilen bilgilere göre İstanbul’da 93 kişi gözaltına alındı.

 

 

PKK’nin yaptığı saldırılar kötü haller almaya başlarken Türkiye’de de, eylemler kötü haller almaya başlıyor. Dün saldırılara karşı tepki gösteren öfkeli gruplar işyerleri ve parti binalarına saldırıda bulundu. Bun’un üzerine Emniyet güçleri bu eylemleri durdurmak için seferber oldu.

İstanbul Valiliği dün akşam saatlerinde eylem yapan ve birçok işyerine zarar verdikleri tespit edilen 93 kişi polis tarafından gözaltına alındığını açıkladı.

Valiliğin yaptığı bir yazılı açıklamada, ‘‘İşyeri ve binalara zarar verme sonucu büyük çapta hasar oluşturan 93 kişi suçlu bulunup gözaltına alınmıştır. İl genelinde eylemlere karşı alınan güvenlik tedbirleri üst seviyededir. Güvenlik tedbirlerinin dikkatli ve kararlı bir şekilde yürütüleceği ve vatandaşların sokağa çıkmaya yönelik provokasyonlara aldırmaması gerektiğini, bu saldırılara karşı sağduyulu davranmalarını ve emniyet güçlerimize yardım etmelerini bekliyoruz’’ dedi.


istanbul teröre lanet gözaltı
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
EYT’liler İle İlgili Flaş Gelişme
EYT’liler İle İlgili Flaş Gelişme
Ünlü Sanatçı Dilber Ay Vefat Etti
Ünlü Sanatçı Dilber Ay Vefat Etti