Dersim Merkezde Şiddetli Çatışma

Tunceli kent merkezine sızan bir grup PKK mensubu, havanın kararmasıyla asker ve polis noktalarına uzun namlulu silah ve roketlerle saldırıda bulundu. Saldırıya anında karşılık veren güvenlik güçleri ile PKK örgütü mensupları arasında şiddetli çatışma çıktı.

Dersim Merkezde Şiddetli Çatışma
Dersim Merkezde Şiddetli Çatışma

Tunceli Kent merkezine sızan bir grup PKK mensubu, kentin en işlek yerlerine saldırı düzenledi. PKK saldırısında alınan ilk bilgilere göre 3 özel harekat polisi ve bir kadın yaralandı.

 

Geçtiğimiz günlerde iki PKK mensubu tarafından Tunceli Kent merkezinde hedef alınan polis merkezinde bir polis memuru şehit olmuştu. Çatışmada 1 PKK’li ve bir sivil de hayatını kaybetmişti. Bu kez Cumhuriyet Mahallesinde Jandarma Bölge Komutanlığı ve polisevi hedef alındı. Bir süre önce kente sızdıkları tahmin edilen PKK mensupları, havanın kararmasının ardından asker ve polis noktalarını vurmaya başladı.

 

Hedef alınan Jandarma Bölge Komutanlığında görevli askerlerin saldırıya karşılık vermesi üzerine çıkan şiddetli çatışma halen sürüyor. Cumhuriyet Mahallesinin bir çok yerinden silah sesleri gelmeye devam ediyor.

Kent merkezinde PKK militanlarının saldırısıyla birlikte bölgeye çok sayıda takviye ekip sevk edildi. Şu ana kadar çatışma bölgesinden herhangi bir sağlıklı haber alınamadı.

Çatışmanın sürdüğü Dersim kent merkezi şu an sadece silah ve çatışma seslerine gebe kalmış durumda. Kent sakinleri, korku ve panik içerisinde evlerine kapanırken, çatışmanın şiddetlenerek sürdüğü gelen haberler arasında.

 

Çatışmada yaralanan polis memurları  Hakan Çalışkan, Sefa Arı ve sivil vatandaş Sanem Gündüz hastanede tedavi altına alındı.

 


pkk dersim çatışma tunceli çatışma pkk saldırı
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
EYT’liler İle İlgili Flaş Gelişme
EYT’liler İle İlgili Flaş Gelişme
Ünlü Sanatçı Dilber Ay Vefat Etti
Ünlü Sanatçı Dilber Ay Vefat Etti