Cizre’de Telefon Yasağı Bitti

Cizre'de 8'inci gününe giren sokağa çıkma yasağında flaş gelişme yaşandı. Günlerdir süren telefon yasağı bugün öğle vakitlerinde sona erdi. Ancak telefon yasağının kalkması Cizre ablukasının kaldırıldığı anlamına gelmiyor.

Cizre’de Telefon Yasağı Bitti
Cizre’de Telefon Yasağı Bitti

Şırnak Valiliğinin emriyle geçtiğimiz hafta Cizre’de ilan edilen sokağa çıkma yasağı bugün 8inci gününde sürüyor. Sokağa çıkma yasağı bir insanlık trajedisine dönüşürken, sadece telefon yasağının kalması ise dikkat çekti.

Geçtiğimiz günlerde yaşanan olaylar ve PKK örgütünün faaliyetlerinin önüne geçmek için Şırnak Valiliği tarafından ikinci bir emre kadar süren sokağa çıkma yasağında şu ana kadar 40’tan fazla kişi öldürüldü.

Dün Cizre’ye doğru yola çıkan Selahattin Demirtaş’ın da aralarında bulunduğu HDP heyeti halen İdil’de bekliyor. Cizre’ye gitmelerine izin verilmeyen HDp heyeti İdil’de kriz masası oluşturdu. Demirtaş’ın çağrısının etkili olması nedeniyle bugün öğle vakitlerinde telefon yasağı kaldırıldı. Telefonların açılmasına izin verilmesiyle birlikte Cizre halkı yakınlarıyla görüşüp durumlarını bildirdi.

Sokağa çıkma yasağının kaldırılıp kaldırılmadığı henüz öğrenilmezken, HDP Eşbaşkanı Selahattin Demirtaş'ın İdil'deki grup toplantısında yaptığı çağrı üzerine de bazı esnaf kepenklerini açtı.

Ancak söz konusu Cizre’deki olaylar hakkında da henüz sağlıklı bilgiler alınamıyor.


cizre cizre son haber cizre telefon yasağı
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Berat Albayrak Yeni Ekonomik Modeli Açıkladı
Berat Albayrak Yeni Ekonomik Modeli Açıkladı
24 Haziran İYİ Parti Milletvekili Adayları isim Listesi Belli Oldu
24 Haziran İYİ Parti Milletvekili Adayları isim Listesi Belli Oldu