Diyarbakır’da Çatışma Çıktı: 7 polis yaralı

Diyarbakır Valiliği, artan terör olayları nedeniyle Merkez Sur ilçesinde 15 mahallede sokağa çıkma yasağı ilan etti. Bugün saat 05:00 geçerli olmak üzere 2. bir emre kadar sokağa çıkma yasağı ilan edildi. Sokağa çıkma yasağı ilan edilmesinin ardından çatışma. Çıkan çatışmada, edinilen ilk bilgilere göre 7 polis yaralandı. Çatışma devam ediyor.

Diyarbakır’da Çatışma Çıktı: 7 polis yaralı
Diyarbakır’da Çatışma Çıktı: 7 polis yaralı

Dün gece Diyarbakır’ın Sur ilçesinde silah ve şiddetli patlama sesleri geldi. Bu nedenden dolayı güvenlik güçleri, Sur ilçesinin giriş çıkışını barikatlar ve zırhlı araçlarla kapatıp ilçeye giriş ve çıkışı kapattı.

Bu gün sokağa çıkma yasağının ilan edilmesinden ardından güvenlik güçleri PKK militanlarına operasyon düzenledi. Operasyonlarda güvenlik güçleri ile PKK militanları arasında silahlı çatışma çıktı. Edinilen ilk bilgilere göre çıkan çatışmada 7 polis yaralandı. Yaralı polisler hastanelere kaldırılarak burada tedavileri yapıldı. Yaralanan polislerin hayati tehlikelerinin olmadığı belirtilirken. Çatışmanın halen devam edildiği söylenildi.

Artan terör olayları nedeniyle valilik, halkın can ve mal güvenliği için 15 mahallede sokağa çıkma yasağı ilan etti.

Valilik bugün saat 05:00’de sokağa çıkma yasağı ilan etti. Valilik, İlimiz Sur İlçesi’nde yer alan Abdaldede, Alipaşa, Cami Kebir, Cami Nebi, Cevatpaşa, Dabanoğlu, Fatihpaşa, Hasırlı, İskenderpaşa, Melikahmet, Ziya Gökalp, Lalebey, Süleyman Nazif, Savaş, Cemal Yılmaz Mahallelerinde halkın can ve mal güvenliğinin korunması için 2. bir emre kadar sokağa çıkma yasağı ilan edilmiştir. Sokağa çıkma yasağının bitim süresi ayrıca duyurulacaktır dedi.

Sokağa çıkma yasağının başlamasının ardından güvenlik güçleri ve PKK militanları arasında çatışma çıktı. Edinilen ilk bilgilere göre 7 polis yaralandı. Hastanelere kaldırılan polislerin hayati tehlikelerinin olmadığı söylenildi. Çatışma ise hala devam etmekte.

 

çatışma diyarbakır sur polise saldırı pkk
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
EYT’liler İle İlgili Flaş Gelişme
EYT’liler İle İlgili Flaş Gelişme
Ünlü Sanatçı Dilber Ay Vefat Etti
Ünlü Sanatçı Dilber Ay Vefat Etti