Bolu’da Kürtlere Saldırı

PKK örgütünün Dağlıca ve Iğdır saldırılarının ardından tırmanan gerginlik sürüyor. Dağlıca saldırının ardından HDP ve Kürt vatandaşlara yönelik yapılan saldırılar hız kesmiyor. Son olarak Bolu’nun Mudurnu ilçesinde Kürt vatandaşlar saldırıya uğradı.

Bolu’da Kürtlere Saldırı
Bolu’da Kürtlere Saldırı

Bolu’nun Mudurnu ilçesi Taskesti Beldesinde bir okulun inşaatında çalışan Kürt işçilerin Türk Bayrağına hakaret ettikleri ileri sürüldü. Bu duyumu alan çok sayıda kişi işçilerin çalıştığı okul inşaatının etrafını sardı.

Bir anda yüzlerce kişinin okul inşaatının etrafını sardığını gören Kürt işçiler, kaldıkları konteynırlardan kaçarak okul inşaatının çatısına saklandı. Kalabalığın içerisinden sıyrılan bir grup, Kürt işçileri aramaya başladı. O sırada olayı duyan Jandarma olay yerine gitti.

Akyazı ilçesinden beldeye geldiği ileri sürülen grubu jandarma ikna etmeye çalıştı. Öfkeli grup, Kürt işçilerin Okul inşaatına PKK bayrağını astıkları iddiasında bulundu.

Jandarma ekipleri, kalabalığı dağıtıp sayıları 8 olan Kürt işçileri de gözaltına aldı..

Bolu Jandarma Müdürlüğü'ne götürülen Kürt işçilerin ifadelerinin alınmasının ardından serbest bırakılmaları bekleniyor.

HDP Bolu  İl Eş Başkanı Özgür Günaydın, “işçilerinin serbest kaldıktan sonra kenti terk edeceklerini biliyoruz, çalışma koşulları kalmadı” ifadelerini kullandı.

 


bolu mudurnu kürtlere saldırı
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
EYT’liler İle İlgili Flaş Gelişme
EYT’liler İle İlgili Flaş Gelişme
Ünlü Sanatçı Dilber Ay Vefat Etti
Ünlü Sanatçı Dilber Ay Vefat Etti