PKK'li Komutan Baran Dersim Kod Adlı İsmail Aydemir Öldürüldü

PKK’nin sözde Dersim Eyalet Komutanı ve örgütün silahlı kanadı HPG’nin Komuta Konsey üyesi İsmail Aydemir ‘‘Baran Dersim’’ ile birlikte 3 PKK militanı öldürüldü.

PKK'li Komutan Baran Dersim Kod Adlı İsmail Aydemir Öldürüldü
PKK'li Komutan Baran Dersim Kod Adlı İsmail Aydemir Öldürüldü

Pazar günü, Hakkari Dağlıca’da PKK hedeflerine yönelik hava harekatında beş PKK militanının öldürüldüğü Genelkurmay Başkanlığı tarafından açıklandı.

 

Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) tarafından yapılan açıklamada , Hakkari Dağlıca’da dün yürütülen hava harekatı sonucunda, beş PKK militanının öldürüldüğü ve örgütün mühimmat ve akaryakıt deposunun imha edildiği belirtildi. Geçtiğimiz haftalarda PKK Dağlıca’da iki askeri araca saldırı düzenlemişti. Bu saldırıcı sonucunda 16 asker şehit olmuştu.

 

Kars Valiliği yaptığı bir yazılı açıklamada, Jandarma İl Komutanlığı’nın Kağızman-Karakurt kara yolunda ‘Gökçe-7’ adı verilen operasyon düzenledi. Komutanlığın düzenlediği bu operasyonda PKK’lı 2 militanın öldürüldüğü, militanlarla işbirliği yaptıkları belirlenen 3 kişinin de yaralandığı bildirildi. Operasyon 20 Eylül 2015 Pazar günü saat 05:30’da gerçekleşmişti. Gerçekleştirilen operasyon sonucunda silah ve mühimmat ile yaşam malzemesinin de ele geçirildiği bildirildi.

 

Operasyon sonucunda öldürülen PKK militanlarının 30 Temmuz 2015 tarihinde Kars’ın Sarıkamış ilçesine bağlı Soğanlı tren istasyonu yakınlarında tren yoluna el yapımı patlayıcı ile saldırı ve 1 TCDD işçisinin öldürülmesiyle bağlantıları oldukları ve 13 Eylül 2015 tariginde Sarıkamış Bayraktepe’deki kayak tesisinin yakılmasını gerçekleştiren grubun üyelerinin olduğu belirtildi.

 

 

Öte yandan, PKK örgüt mensuplarının gerçekleştirdiği araç yakma, tehdit, gasp, yol kesme, silah ve bombalı saldırıların önlenmesi amacıyla Kars Valiliği’nin 1 Ağustos’ta kapattığı Kağızman-Karakurt kara yolu dün akşam saatlerinde yaya ve araçların ulaşımına açıldı.

PKK HPG Dersim Tunceli Baran Dersim
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
EYT’liler İle İlgili Flaş Gelişme
EYT’liler İle İlgili Flaş Gelişme
Ünlü Sanatçı Dilber Ay Vefat Etti
Ünlü Sanatçı Dilber Ay Vefat Etti