TSK Dağlıca’ya Operasyon Düzenledi

Hakkari’nin Dağlıca bölgesinde bulunan PKK sığınakları ve mevzilerine TSK bugün hava harekatı düzenlendi.

TSK Dağlıca’ya Operasyon Düzenledi
TSK Dağlıca’ya Operasyon Düzenledi

Genelkurmay Başkanlığı yaptığı bir açıklamada, Hakkari’nin Dağlıca bölgesinde bulunan PKK sığınakları ve mevzilerine hava harekatı düzenlendiğini duyurdu.

 

 

Genelkurmay Başkanlığı yaptığı açıklamada, ‘‘Hakkari’nin Dağlıca bölgesinde PKK örgüt militanları tarafından kullanıldığı tespit edilen sığınaklar ve silah mevzileri icra edilen hava harekatı ile imha edilmiştir’’ ifadesini kullandı.

 

Güvenlik güçleri tarafından yürütülen yol devriye ve kontrol faaliyetleri sırasında Mardin, Şırnak ve Hakkari’de yaşanan gelişmelere dair yapılan açıklamada, ‘‘Mardin Nusaybin’de 2 PKK militanı iki adet el bombasıyla ve iki adet tabancayla, Şırnak Uludere’de 1 PKK militanı bixi makineli tüfekle, Hakkari Şemdinli’de 1 PKK militanı teçhizatsız ve silahsız bir şekilde yakalanmıştır’’ ifadeleri kullanıldı.

 

Yapılan bir açıklamaya göre, PKK örgütünün Kuzey Irak’ta yer alan kamplarından kaçan 7 PKK militanı kaçamayacağını anlayınca Habur Sınır Kapısı’ndaki güvenlik güçlerine teslim oldu.

 

Şırnak’ın Boyunkala Köyü’nde yer alan ‘‘Sözde Şehit Cuma Biliki Mezarlığı’na canlı kalkan olarak giden ve PKK mensupları oldukları düşünülen 18 kişi yakalandı. Gerçekleşen olaya ilişkin, Şırnak Cumhuriyet Başsavcılığı’nın ‘‘PKK örgütüne yardım ve yataklık yapmak’’ ve ‘‘Geçici askeri yasak bölgeyi ihlal etmek’’ suçlarından adli tahkikat başlattığı belirtildi.


Dağlıca Operasyon TSK operasyon düzenledi Dağlıcadaki operasyon gelişmeler
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
EYT’liler İle İlgili Flaş Gelişme
EYT’liler İle İlgili Flaş Gelişme
Ünlü Sanatçı Dilber Ay Vefat Etti
Ünlü Sanatçı Dilber Ay Vefat Etti