Diyarbakır ve Şırnak'ta Saldırı

Bayramda da silahlar susmadı. PKK militanları, Şırnak’ta askeri üs bölgesine Diyarbakır’da polise saldırı düzenledi.

Diyarbakır ve Şırnak'ta Saldırı
Diyarbakır ve Şırnak'ta Saldırı

PKK militanları, Şırnak’ta askeri üs bölgesine Diyarbakır’da polise uzun namlulu silahlarla saldırı düzenledi.

 

 

 

PKK militanları Şırnak’ta askeri üs bölgesine uzun namlulu silahlarla saldırı düzenledi. Bir süre devam eden saldırının ardından bölgede operasyon başlatıldı. Bölgede başlatılan operasyon devam ediyor.

 

Edinilen bilgiler doğrultusunda, merkez Akçay köyü yakınlarında bulunan Seslice üs bölgesine, bir grup PKK militanı uzun namlulu silahlarla saldırı düzenledi. Yapılan saldırıya güvenlik güçleri anında karşılık verdi. Bunun üzerine bir süre devam eden bir çatışma yaşandı. Çatışmanın ardından PKK militanları kaçtı. Saldırının yaşandığı bölgede operasyon başlatılırken, PKK militanlarının geçiş güzergahlarına top atışlarıyla ateş ediliyor. Bölgede başlatılan operasyon devam ediyor.

 

Diyarbakır’ın Silvan ilçesinde, hendek kazıp, yola barikat kuran PKK militanlarına müdahale etmek için hendek kazılan yere gelen emniyet güçlerine uzun namlulu silahlarla ateş açıldı.

 

Edinilen bilgiler doğrultusunda, Silvan ilçesi, Mescit Mahallesi’nde bir grup PKK militanı hendek kazıpi yola barikat kurdu. Yaşanan durumun bildirilmesi üzerine emniyet güçleri olay yerine zırhlı araçlarla geldi. Olay yerine zırhlı araçlarla gelen emniyet güçlerine ateş açıldı. Emniyet güçlerinin de yapılan saldırıya karşılık vermesi üzerine çatışma çıktı. Bir süre devam eden çatışmanın ardından PKK militanları ara sokaklara doğru kaçtı. PKK militanlarının yakalanması için operasyon başlatıldı.


PKK saldırı Diyarbakır saldırı Şırnak saldırı
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
EYT’liler İle İlgili Flaş Gelişme
EYT’liler İle İlgili Flaş Gelişme
Ünlü Sanatçı Dilber Ay Vefat Etti
Ünlü Sanatçı Dilber Ay Vefat Etti