Savcı Mehmet Selim Kiraz Kimdir?

Türkiye bugün büyük elektrik kesintisi ile Gezi olaylarında katledilen 14 yaşındaki Berkin Elvan'ın soruşturmasını yürüten Savcı Mehmet Selim Kiraz'ın DHKP-C üyeleri tarafından Çağlayan Adliyesinde rehin alma olayı ile sarsılıyor. Gündeme bomba gibi düşen bu rehine olayı devam ediyor. Haber ajanslarının iddialarına göre, Çağlayan Adliyesinde operasyonun başladığı ve ara ara silah seslerinin duyulduğu yönünde. Türkiye bu olaya kilitlenirken rehin alınan Cumhuriyet Savcısının kim olduğu merak konusu oldu.

Savcı Mehmet Selim Kiraz Kimdir?
Savcı Mehmet Selim Kiraz Kimdir?

Türkiye bugün iki şok yaşadı. Biri tüm ülkedeki elektrik kesintisi, diğeri ise Çağlayan Adliyesinde Berkin Elvan'ın soruşturmasını sürdüren savcının DHKP-C tarafından rehin alınma olayı.

 DHKP-C üyeleri, Gezi olaylarında polis tarafından öldürülen  Berkin Elvan soruşturmasını yürüten savcı Mehmet Selim Kiraz'ı Çağlayan Adliyesi'ndeki odasında bugün  saat 12.36'da rehin almıştı.

 DHKP-C üyeleri saat 15.36'ya kadar 5 talep için süre vermişti.

Özel Harekat timleri, binayı ablukaya almış durumda, DHKP-C ile yetkililer arasındaki pazarlık sürüyor.

Bazı haber ajansları operasyonun başladığı ileri sürüp ara ara silah seslerinin geldiği iddiasında bulundu.

Ayrıca haber sitelerinde geçen haberlere göre, DHKP-C üyelerinin 5 dk içerisinde polislerin kimliklerinin açıklanmaması durumunda savcıyı öldürecekleri iddiası yer alıyor.

Cumhuriyet Savcısı Mehmet Selim Kiraz Kimdir?


Savcı Kiraz, iki ay önce Elvan'ın soruşturmasına atanmıştı, Kiraz, Emniyet yetkililerinden eşgalleri belirlenen 3 polisin açık kimlik bilgilerini öğrenmek için 21 polis memurunun kimliklerini almıştı.

Savcı Mehmet Selim Kiraz, 4 yıla yakın görev yaptığı Gaziosmanpaşa’dan Osmaniye'ye ve ardından  İstanbul'a tayin olduğu öğrenildi.

DHKP-C militanları tarafından Çağlayan'daki odasında rehin alınan Savcı Mehmet Selim Kiraz, HSYK'nın yaz kararnamesi ise Çağlayan'daki İstanbul Adliyesi'ne atanmıştı.
 

dhkp-c dhkp c çağlayan operasyon mehmet selim kiraz savcı
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
EYT’liler İle İlgili Flaş Gelişme
EYT’liler İle İlgili Flaş Gelişme
Ünlü Sanatçı Dilber Ay Vefat Etti
Ünlü Sanatçı Dilber Ay Vefat Etti