Savcı Mehmet Selim Kiraz Hayatını Kaybetti

DHKP-C militanları tarafından rehin alınan Savcı Mehmet Selim Kiraz, ağır yaralı olarak kaldırıldığı hastanede hayatını kaybetti.

Savcı Mehmet Selim Kiraz Hayatını Kaybetti
Savcı Mehmet Selim Kiraz Hayatını Kaybetti

Çağlayan Adliyesindeki rehine krizinde ölü sayısı 3'e yükseldi, özel harekat timlerinin operasyonu sırasında iki DHKP-C üyesi hayatını kaybederken Savcı M. Selim Kiraz ağır yaralı olarak kurtarıldı.

Savcı Kiraz, Kaldırıldığı Hastanede Hayatını Kaybetti

Bugün öğle saat 12.36 sıralarında DHKP-C üyeleri Şafak Yayla ile Bahtiyar Doğruyol tarafından Çağlayan Adliyesindeki odasında rehin alınan Berkin Elvan'ın soruşturmasını yürüten Cumhuriyet Savcısı Mehmet Selim Kiraz, ağır yaralı olarak kaldırıldığı hastanede yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadı.

Öğle saatlerinde DHKP-C üyeleri tarafından adliye binasındaki odasında rehin alınan  İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı Memur Suçları Bürosu Savcısı Mehmet Selim Kiraz, akşam saatlerinde özel harekat timlerinin düzenlediği operasyonda ağır yaralı olarak kurtarılmıştı. Olayda Şafak Yayla, ile Bahtiyar Doğruyol adlı DHKP-C militanları ise yaşamını yitirdi.

Cumhuriyet Savcısı Mehmet Selim Kiraz Kimdir?

Savcı Kiraz, iki ay önce Elvan'ın soruşturmasına atanmıştı, Kiraz, Emniyet yetkililerinden eşgalleri belirlenen 3 polisin açık kimlik bilgilerini öğrenmek için 21 polis memurunun kimliklerini almıştı.

Savcı Mehmet Selim Kiraz, 4 yıla yakın görev yaptığı Gaziosmanpaşa’dan Osmaniye'ye ve ardından  İstanbul'a tayin olduğu öğrenildi.

DHKP-C militanları tarafından Çağlayan'daki odasında rehin alınan Savcı Mehmet Selim Kiraz, HSYK'nın yaz kararnamesi ise Çağlayan'daki İstanbul Adliyesi'ne atanmıştı.

Şafak Yayla Kimdir-Nerelidir?

Yayla 1991 Zonguldak'da doğdu,

Şafak Yayla'nın hukuk öğrencisi olduğu ileri sürülüyor.

 

Bahtiyar Doğruyol Kimdir-Nerelidir?

Savcı M. Selim Kiraz'ı rehin alan diğer DHKP-C üyesinin 1987 Ardahan doğumlu Bahtiyar Doğruyol olduğu bildirildi.

şafak yayla kimdir şafak yayla nerelidir bahtiyar doğruyol kimdir bahtiyar doğruyol nerelidir Mehmet Selim Kiraz Kimdir çağlayan
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
EYT’liler İle İlgili Flaş Gelişme
EYT’liler İle İlgili Flaş Gelişme
Ünlü Sanatçı Dilber Ay Vefat Etti
Ünlü Sanatçı Dilber Ay Vefat Etti