Fındık fiyatları düştü: Serbest Piyasa Ordu, Giresun ve Sakarya Güncel fındık fiyatları

Fındık fiyatlarında düşüş fındık üreticilerini zor durumda bıraktı. Bu yıl fiyatında yükselişe geçen ve 22 Türk Lirasından bile satışa sunulan fındık fiyatları 12 Liraya kadar düştü. Fındık üreticileri piyasada umduğunu bulamamaktan yakınıyor. İşte 2015 Ekim ayı Giresun, Ordu,Sakarya,Trabzon, Ünye, Fatsa, Terme, Akçakoca ve Düzce fındık fiyatları

Fındık fiyatları düştü: Serbest Piyasa Ordu, Giresun ve Sakarya Güncel fındık fiyatları
Fındık fiyatları düştü: Serbest Piyasa Ordu, Giresun ve Sakarya Güncel fındık fiyatları

Fındık üreticileri, fındık fiyatlarının düşüşe geçmesiyle şok oldu. Bu yıl serbest piyasada 22 TL’ye kadar fiyatı çıkan fındık, bu aralar düşüşe geçti. Son alınan bilgilere göre, 2015 fındık fiyatları 12 TL’den satılıyor.


Bölgede faaliyet gösteren ziraat odaları, fındık fiyatının aşırı şekilde düşüşe geçtiğini ve bu yüzden fındık üreticilerinin fındıklarını piyasaya çıkarmaktan korktuklarını söyledi. Ağustos ayının 20’sinden itibaren piyasada satışa sunulan fındık fiyatı 15 TL’ye çıkamadı.  Geçtiğimiz sezon 22 TL’den pazara çıkarılan fındık fiyatı 10 TL’ye kadar düştü. Fındık toplama sezonunun üzerinden 2 ay geçmesine rağmen üreticiler mahsulünü maalesef pazara çıkarmıyor. Fındık fiyatındaki 15 lira beklentisi boşa çıkarken, serbest piyasada fındık fiyatı 12 TL’den satılıyor.


Bu durumda mahsulünü pazara çıkarmayan üreticiler ise zor zamanlar geçiriyor. 15 Tl beklentisinin boşa çıkması üzerine bazı fındık üreticileri mecburen fındığını pazara çıkardı. Üreticiler, fındık fiyatlarının normalleşmesi durumunda mahsulünü  piyasaya çıkarmaya başlayacak.


İşte 2015 Yılı Yeni Sezon Fındık Fiyatları


Ordu Fındık Fiyatları (Ünye,Fatsa)


Ordu’da fındık fiyatları 12,75 TL’den alıcı buluyor. En düşük fiyat ise 12,25 TL


Giresun Fındık Fiyatları


En iyi fındığın ili olarak bilinen Giresun’da ise fındık fiyatı 12,66 TL, en düşük  fındık fiyatı 12.00 TL.


Trabzon Fındık Fiyatları


Trabzonda fındık fiyatları, Ordu ve Giresun’dan biraz daha düşük. En yüksek Fındık fiyatları 12,50, en düşük ise 12,25 TL.


Sakarya, Akçakoca ve Düzce’de Fındık Fiyatları


Sakarya, Düzce, Akçakoca, Kocaali ve çevresinde ise fındık fiyatları 12,25 TL’den alıcı buluyor. En düşük fiyat ise 12,00 TL.


Ancak bu fiyatlar bulunulan yerlere göre 0,50 ve 1 TL arasında değşilik gösterebiliyor. Fiyatlar güncellendiğinde bu haberimizde yer alacaktır, bizleri takip etmeye devam edin.

fındık fiyatları ekim ayı fındık fiyatı sakarya ordu giresun trabzon terme 2015 fındık fiyatı
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
EYT’liler İle İlgili Flaş Gelişme
EYT’liler İle İlgili Flaş Gelişme
Ünlü Sanatçı Dilber Ay Vefat Etti
Ünlü Sanatçı Dilber Ay Vefat Etti