Apple İphone 7’de Panik Butonu Özelliği: İphone Panik Modu Nedir?

Dünyanın teknoloji devi Apple, ürünü olan İphone serisinin en gelişmiş ve muhteşem özelliklerle donatılan serisi İphone 7’de parmak izi okuyucu sistemi Touch ID, Panik butonu (modu) özelliği ile teknoloji sevenlerle buluşacak.

Apple İphone 7’de Panik Butonu Özelliği: İphone Panik Modu Nedir?
Apple İphone 7’de Panik Butonu Özelliği: İphone Panik Modu Nedir?

Teknoloji dehası Apple, teknoloji harikası İphone serisi için mükemmel özellikler geliştirmek için kolları sıvadı. İphone serisinde parmak izi okuma sistemi olan Touch ID daha da geliştirilmeye çalışılıyor. Bu özellik ile Panik Modu geliştiriliyor. Geçtiğimiz yıllarda İphone serisini üreterek dünyada çok sayıda kişinin beğenisini kazanan Apple, geçtiğimiz günlerde de İphone 6S ve İphone 6S Plus serisini dünyaya tanıtmıştı. Bu günlerde ise İphone 7 üzerinde yoğunlaşan Apple, şahane özellikleri geliştiriyor. Bu konuda Panik Modu alanında patent alan Apple, Touch ID ile Panik modunu İphone 7 serisine entegre etmeye çalışıyor.

Apple, bu özellik ile İphone kullanıcılarına büyük kolaylık sağlamayı hedefliyor. Panik modu özelliği ile kullanıcılar bir tehlike anında acil durum çağrısı gönderecek ve telefonlarda kilitlenecek. Böylece hem hayati alanda kolaylık sağlanmış olacak hem de telefonun çalınması ve ya gasp edilmesi durumunda telefon kendini kilitleyecek ve kullanılmaz duruma gelip telefon sahibine kolaylık sağlamış olacak.

İphone Panik Modu Nasıl Çalışıyor?

Telefonda gizli parmak izi tanımlandıktan sonra herhangi biri parmak izi ile telefonu açmaya çalışırsa telefon kendini kilitliyor, kişinin fotoğrafını ve videosunu çekiyor. Fotoğraf ve video otomatik olarak  iCloud hesabına yükleniyor. Panik modu sadece acil durumlarda çalışıyor. Acil durumlarda ve hırsızlık olaylarında etkili olacak olan Panik modu İphone 7’de yer alması bekleniyor.

iphone 7 iphone 7 panik modu iphone 7 panik modu nedir apple iphone 7 panik modu nasıl çalışır
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
EYT’liler İle İlgili Flaş Gelişme
EYT’liler İle İlgili Flaş Gelişme
Ünlü Sanatçı Dilber Ay Vefat Etti
Ünlü Sanatçı Dilber Ay Vefat Etti