2016 Batman Newroz Programı Belli Oldu

2016 Batman Newroz kutlama programı belli oldu. Batman'da newroz kutlama programı hakkında bilgi ve 2016 Batma Newroz ne zaman?

2016 Batman Newroz Programı Belli Oldu
2016 Batman Newroz Programı Belli Oldu

Baharın gelişini simgeleyen, coşku ve heyecan içerisinde her yıl kutlanılan Newroz kutlamalarına kısa süre kaldı. Batman’da 18 Mart’ta kutlanacak olan Newroz, ileri bir tarihe ertelendi. İşte Batman’da Newrozun kutlanacağı tarih…

Halkların Demokratik Partisi (HDP) Batman Milletvekili  Ayşe Acar Başaran, 2016 yılı Batman Newroz kutlaması hakkında açıklamada bulundu. DBP Batman İl Binasında düzenlenen Ayşe Acar Başaran’ın da katıldığı toplantıda Batman’da Newrozun 20 Mart’ta kutlanacağı belirtildi. Toplantıya katılan Batman Belediye Eşbaşkanı Gülistan Akel, HDP ve DBP’li yöneticiler, Newrozun startını verecekleri tarih ve Newroz için izin alma hakkında açıklamalarda bulundu.

Bu yıl 20 Mart’ta Batman’da kutlanması planan Newroz etkinlikleri için hazırlıkların devam ettiği, çok sayıda sanatçı ve siyasetçinin davet edildiği de belirtildi. İzin için Batman İl Valiliğine başvuruda bulunduktan sonra gerekli açıklamaların da yapılacağı açıklandı.


Batman Newrozuna katılacak olan konuklar, siyasetçiler, sanatçılar ve yöneticiler hakkında ise henüz net bir bilgi verilmedi.

batman newrozu ne zaman batman newroz program newroz 2016 batman newroz
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
EYT’liler İle İlgili Flaş Gelişme
EYT’liler İle İlgili Flaş Gelişme
Ünlü Sanatçı Dilber Ay Vefat Etti
Ünlü Sanatçı Dilber Ay Vefat Etti