2016 Diyarbakır Newrozuna Katılacak Sanatçıların İsimleri Belli Oldu

Diyarbakır Newroz alanında 21 Mart 2016 Pazartesi tarihinde kutlanması planlanan Newroz etkinliklerinin detayları belli olmaya başladı. Peki Diyarbakır newrozuna kim katılacak, Diyarbakır Newrozu ne zaman kutlanacak, Diyarbakır newrozuna hangi konuklar katılacak? 21 Mart Diyarbakır Newroz programının detayları haberimizde…

2016 Diyarbakır Newrozuna Katılacak Sanatçıların İsimleri Belli Oldu
2016 Diyarbakır Newrozuna Katılacak Sanatçıların İsimleri Belli Oldu

Bu yıl çatışma ve ölümlerin yaşanıldığı kentte dönüşen Diyarbakır kentinde düzenlenmesi beklenilen newroz etkinlikleri için geri sayım başladı. Newrozun kutlanmasına sayılı günler kala herkesin merak ettiği konu Diyarbakır Newroz etkinlikleri yapılacak mı, Diyarbakır Newrozuna hangi sanatçılar katılacak?

Bütün tehlikelere ve çatışmalara rağmen Halkların Demokratik Partisi (HDP) newrozun kutlanması gerektiğini ve ne olursa olsun newroza katılacaklarını belirtip 21 Mart’ta halkı newroz alanına çağırdı.

Diyarbakır Newroz Komitesi Başkanı Hafize İpek, newrozun 21 Mart'ta saat 09.00-16.00 arasında Diyarbakır  Newroz Parkı'nda düzenlenecek etkinliklerle kutlanacağını açıkladı.
Hafize İpek, kendi güvenliklerini kendilerinin sağlayacağını ve halkın güvenli bir şekilde newrozunu kutlayacaklarını da sözlerine ekledi.
57 büyükelçi, Avrupa’dan birçok siyasetçi, Kuzey Irak Federal Kürdistan Bölgesel yönetiminden çok sayıda kişi, Rojava’dan çok sayıda siyasetçi Newroz etkinliklerine davet edildi.Diyarbakır Newrozu Konuşmacı ve Sanatçılar

Konuşmacılar;


HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş,
 DTK Eşbaşkanı Selma Irmak,
HDP Eşsözcüsü Gülistan Kılıç Koçyiğit,
HDP Milletvekili ve İmralı Heyeti Sözcüsü Sırrı Sürreya Önder.

Sanatçılar;

Orkestraya Amedê,
Şehit Mizgin Kadın Korusu,
Koma Gulên Xerzan,
Mikail Aslan ve çok sayıda sürpriz sanatçı.

Hafize İpek, Perşembe günü Diyarbakır Valiliğine başvuruda bulundukları, şu ana kadar da herhangi bir cevap alamadıklarını belirtip, newroz alanında 5 bin gönüllü görevlinin güvenliği sağlayacaklarını da sözlerine ekledi.

diyarbakır newrozu ne zaman diyarbakır newrozu kutlanacakmı diyarbakır newrozu hangi gün diyarbakır newrozuna katılacak sanatçılar
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
EYT’liler İle İlgili Flaş Gelişme
EYT’liler İle İlgili Flaş Gelişme
Ünlü Sanatçı Dilber Ay Vefat Etti
Ünlü Sanatçı Dilber Ay Vefat Etti