YGS’de Hangi Sorular İptal Edildi?

2016 YGS sınavına giren adayları ilgilendiren açıklama ÖSYM Başkanı Ömer Demir'den geldi. ÖSYM Başkanı Demir, YGS'de 2 sorunun iptal edildiğini, bir sorunun da cevap şıkkının değiştiğini açıkladı.

YGS’de Hangi Sorular İptal Edildi?
YGS’de Hangi Sorular İptal Edildi?

 YGS’de (Yükseköğretime Geçiş Sınavı) 2 soru iptal edildi, 1 sorunun cevabı ise değişti. Peki hangi sorular iptal edildi, işte ayrıntılar…
2 milyonu aşkın adayın girdiği 2016 YGS hakkında flaş gelişme… ÖSYM Başkanı Ömer Demir, YGS’de 2 sorunun iptal, bir sorunun da cevabının değiştiğini açıkladı.

YGS 13 MART 2016 Pazar günü yapıldı. Üniversite sınavına 2 milyon 178 bin 563 aday başvuruda bulundu. Herkesin merakla beklediği YGS hakkında açıklamada bulunan ÖSYM Başkanı Ömer Demir, sınavda çıkan 2 sorunun iptal edildiğini, bir sorunun da cevap şıkkının iptal edildiğini söyledi.

YGS’de İptal Edilen Sorular


ÖSYM Başkanı Ömer Demir, "13 Mart 2016'da gerçekleştirilen Yükseköğretime Geçiş Sınavına (2016-YGS) ait madde analizleri incelendi, cevap anahtarlarının kontrolleri tamamlandı, itirazlar bilimsel açıdan değerlendirildi ve ÖSYM Yönetim Kurulu tarafından temel soru kitapçığında yer alan temel matematik testindeki 15. soru ile fen bilimleri testindeki 9. sorunun iptal edilmesine, fen bilimleri testindeki 7. sorunun "A" olarak girilmiş cevabının "D" olarak değiştirilmesine karar verildi." Açıklamasında bulundu.

İşte  İptal Edilen sorular ve Cevap Şıkkı Değişen Soru

Fen Bilimleri 9'uncu Soru

Matematik 15'inci Soru

Fen Bilimleri 7'inci Soru ( Doğru şık A olarak belirtilmişti, ancak sonradan D olarak belirlendi)ygs ygs iptal edilen sorular ösym
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
EYT’liler İle İlgili Flaş Gelişme
EYT’liler İle İlgili Flaş Gelişme
Ünlü Sanatçı Dilber Ay Vefat Etti
Ünlü Sanatçı Dilber Ay Vefat Etti