Diyarbakır Mermer Karakoluna Bombalı Saldırı

Diyarbakır'ın Sur ilçesine bağlı Mermer Jandarma Karakoluna bombalı saldırı düzenlendi. PKK tarafından yapılan bomba yüklü araçlı saldırıda 3 askerin şehit olduğu bilgisi var. Patlamanın 40 kilometre öteden duyulduğu da gelen bilgiler arasında..

Diyarbakır  Mermer Karakoluna Bombalı Saldırı
Diyarbakır  Mermer Karakoluna Bombalı Saldırı

Diyarbakır’ın Sur ilçesine bağlı Mermer Karakoluna bomba yüklü bir araçla yapılan saldırıda alınan ilk bilgilere göre 3 asker şehit oldu 22 asker de yaralandı, çok sayıda asker de yaralandı. Şu an resmi olmayan bilgilere göre 3 askerin şehit olduğu öğrenildi, ancak şehit sayısı artabilir, lakin ağır yaralı askerlerin olduğu bilgisi var.

Olay, saat 21:00 sıralarında Daha önce Lice ilçesine bağlı olan ve Mahalli İdareler yasası düzenledikten sonra Merkez Sur ilçesine bağlanılan Diyarbakır’a yaklaşık 40 kilometre uzaklıkta bulunan, Diyarbakır-Bingöl Karayolu üzerindeki Mermer Jandarma Karakolunda meydana geldi.

PKK örgütü mensuplarınca ilk önce bomba yüklü araçla, daha sonra da uzun namlulu silahlarla yapılan saldırıda ilk bilgilere göre 3 asker şehit oldu, çok sayıda asker de ağır yaralandı. Saldırının ardından Diyarbakır Merkez, Lice ilçesi ve çevre ilçelerden bölgeye çok sayıda ambulans, itfaiye ekibi ve destek ekipler sevk edildi.

Daha önceden de aynı bölgede güvenlik güçlerinin geçişi sırasında EYP (El Yapımı Bomba) patlatılmış, saldırıda 7 asker şehit olmuştu.

Saldırı haberini alan Diyarbakır Alay Komutanı, saldırının yapıldığı karakola doğru yola çıktı.

Patlama ile ilgili resmi makamlarca henüz bir açıklama yapılmadı…


diyarbakırda karakola saldırı mermer karakoluna saldırı mermer karakoluna bombalı saldırı lice sur pkk
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
EYT’liler İle İlgili Flaş Gelişme
EYT’liler İle İlgili Flaş Gelişme
Ünlü Sanatçı Dilber Ay Vefat Etti
Ünlü Sanatçı Dilber Ay Vefat Etti