Bahoz Erdal (Fehman Hüseyin) Öldürüldü İddiası: Bahoz Erdal Kimdir?

Bahoz Erdal Kod adlı PKK örgütü üst düzey yöneticilerinden Fehman Hüseyin’in Suriye’de öldürüldüğü ileri sürülüyor. Haber henüz net bir şekilde doğrulanmazken, PKK örgütü tarafından da henüz bir açıklama yapılmadı.

Bahoz Erdal (Fehman Hüseyin) Öldürüldü İddiası: Bahoz Erdal Kimdir?
Bahoz Erdal (Fehman Hüseyin) Öldürüldü İddiası: Bahoz Erdal Kimdir?

Uzun yıllardır PKK örgütü içerisinde faaliyet yürüten ve yaptığı eylemlerle adından söz ettiren PKK örgütünün üst düzey komutanlarından Suriyeli Fehman Hüseyin’in Suriye’de öldürüldüğü bilgisi son dakika olarak ajanslarda geçildi. Fehman Hüseyin (Bahoz Erdal) özellikle Türkiye’de güvenlik güçlerine yönelik yapılan eylemlerin talimatını verdiği biliniyor. Çok sayıda asker ve polisin şehit edilmesi olaylarında saldırı talimatının PKK komutanı Bahoz Erdal’dan geldiği devamlı olarak ajanslarda yayınlanıyordu.


Son zamanlarda özellikle sosyal medyada “Bahoz Erdal nerede” tagı herkes tarafından paylaşılıyordu. Bugün akşam saatlerinde ise Bahoz Erdal isimli PKK komutanının Suriye’de öldürüldüğü bilgisi haber ajanslarında geçildi.Henüz net olmayan bilgilere göre Fehman Hüseyin’in öldürüldüğü iddia edilse de PKK tarafından bu konu ile ilgili henüz bir açıklama yapılmadı.

Suriye rejimine karşı savaşan Tel Hamis Tugayları adlı grubun Sözcüsü Halid el Hasekavi, Dün akşam saatlerinde Rojava'nın Qamişlo kentine doğru yolda seyir halinde olan ve içerisinde Bahoz Erdal'ın olduğu aracın bomba ile havaya uçulduğuduğunu ileri sürdü.

Bahoz Erdal Kimdir?


Asıl adı Fehman Hüseyin olan , ancak PKK örgütü içerisinde Bahoz Erdal olarak bilinen PKK’nin üst düzey Suriyeli komutanı 1969 yılında doğdu.Suriye’nin Başkenti Şam’da Tıp eğitimi aldı. İmralı adasında tutuklu bulunan PKK Lideri Abdullah Öcalan'ın yakalanmasının ardından PKK konsey üyeleri Murat Karayılan ve Cemil Bayık ile birlikte PKK örgütünün kontrolünü ele aldı.2004-2009 yılları arasında PKK’nin askeri kanadının sorumluluğunu yaptı.TAK olarak bilinen Teyrebazen Azadiya Kürdistan (Kürdistan Özgürlük Şahinleri) isimli grubu yönettiği tahmin ediliyor.Türkiye’nin birçok il ve ilçesinde güvenlik güçlerine yönelik yapılan saldırıların talimatını verdiği biliniyor.

bahoz erdal bahoz erdal kimdir fehman hüseyin
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
24 Haziran İYİ Parti Milletvekili Adayları isim Listesi Belli Oldu
24 Haziran İYİ Parti Milletvekili Adayları isim Listesi Belli Oldu
24 Haziran CHP Milletvekili Adayları Listesi Belli Oldu
24 Haziran CHP Milletvekili Adayları Listesi Belli Oldu