Tel Hamis Örgütü Kim ? Bahoz Erdalı Kim Öldürdü ?

Türkiye Gündemi Bahoz Erdal kod adlı Fehman Hüseyin'in öldürüldüğü haberiyle çalkalanıyor.

Tel Hamis Örgütü Kim ? Bahoz Erdalı Kim Öldürdü ?
Tel Hamis Örgütü Kim ? Bahoz Erdalı Kim Öldürdü ?

Türkiye'de kırmızı bültenle aranan ve Türkiye'de yapılan birçok eylemden sorumlu olduğu düşünülen Bahoz Erdal kod isimli Fehman Hüseyin'in öldürüldüğü haberleri Türkiye gündemini bir anda hareketlendirdi.

Peki Bahoz Erdal'ı kim öldürdü ? Yapılan haberlere göre Bahoz Erdal'ı Tel Hamis isimli örgüt öldürdü.

Tel Hamis Tugayı Kimdir ?

Suriye'de Esad rejimine karşı savaşan Hasake bölgesinde bulunan nispeten daha küçük ölçekli bir grup olan Tel Hamis Tugayları Bahoz Erdal kod adlı Fehman Hüseyin'i öldürdüğünü açıkladı. Tel Hamis Tugayları bölgedeki kaynakların ve güvenlik kaynaklarının adını pek bilmedikleri Rejime ve PYD'ye muhalif bir grup.

Suriye halkına karşı barışçıl olan herkese barışçıl olacağını söyleyen tugaylar sabırlı halka karşı savaş açan rejime yardım eden, meşru hedefleri olan mübarek devrimi sert yöntemlerle bastırmaya çalışanları hedef aldığını belirtmektedir. Savaştıkları veya karşı çıktıklarının fikri veya itikadi arkaplanlarından ötürü olmayıp mevcut düşmanlıkta oynadıkları role göre yaşandığını söylemektedir. Şebbihalar, istihbarat unsurları ve askerlerinin hangi mezhep veya etnisiteden veya ırktan olursa olsun meşru hedef olduğunu vurgulamaktadır.

Asıl hedeflerinin rejimi düşürmek ve bir İslami sistem kurmak olduğunu kaydeden hareketin ilk silahlı direniş hareketlerinden birisi olduğu belirtilmektedir. Oluşumun beyanına göre devrimin başladığı ilk anda kurulan hareket en fazla yayılan ve en düzenli örgütlenen bir yapı.

Ahraruş Şam Tugayları ülkenin hemen her tarafında örgütlenmiş durumda. İdlib çevresinden Şam çevresine, Der’a’dan diğer bölgelere kadar yayılıyor.

tel hamis tugayları kimdir tel hamis örgütü hakkında bilgi bahoz erdalı kim öldürdü
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
24 Haziran İYİ Parti Milletvekili Adayları isim Listesi Belli Oldu
24 Haziran İYİ Parti Milletvekili Adayları isim Listesi Belli Oldu
24 Haziran CHP Milletvekili Adayları Listesi Belli Oldu
24 Haziran CHP Milletvekili Adayları Listesi Belli Oldu