Konya’da Suriyelilere Büyük Öfke: Konya Beyşehir’de Kaç Suriyeli Var?

Konya'nın Beyşehir ilçesinde Suriyeli mültecilere karşı öfke büyüyor. Çok sayıda Suriyelilerin yaşadığı ilçede Suriyeliler evlerine kapanmış, çoğu da ilçeyi terk etmiş durumda.

Konya’da Suriyelilere Büyük Öfke: Konya Beyşehir’de Kaç Suriyeli Var?
Konya’da Suriyelilere Büyük Öfke: Konya Beyşehir’de Kaç Suriyeli Var?

Konya Beyşehir ilçesinde Suriyeli mültecilerin köpeğe tekme atması ve 18 yaşındaki bir gencin “Köpeğe neden telem atıyorsun” demesi üzerine çıkan kavgada Türk genci ve 1 Suriyeli mülteci yaşamını yitirdi, 3 Suriyeli de yaralandı. Olayın duyulmasının ardından sokaklara dökülen Beyşehir ilçesi sakinleri, ‘Suriyelileri istemiyoruz’ şeklinde slogan atarak öfkelerini dile getirdi. 400 polisin hazır kıtada beklediği ilçede halk tedirgin. Acılı aile ise Suriyelilere hitaben “Artık burada oturamazlar” ifadelerini kullandı.


Geçtiğimiz günlerde Konya’nın Beyşehir İlçesinde sayıları 4 olan Suriyeli mülteciler, İddialara göre bir sokak köpeğine tekme attı. Bu durumu kabullenmeyen ilçe sakinlerinden Türk genci 18 yaşındaki Mehmet Bayraktar, Suriyeli mültecilere tepki göstererek “Neden köpeğe tekme atıyorsunuz” dedi. Bunun üzerine Suriyeliler ile Bayraktar arasında tartışma yaşandı. Tartışmanın kavgaya dönüşmesi sonucu 18 yaşındaki Türk genci kalbinden bıçaklanarak öldürüldü. Çevredeki vatandaşların da kavgaya karışmasıyla 4 Suriyeli yaralandı. Yaralanan Suriyelilerden İbrahim isimli 21 yaşındaki kişi de yaşamını yitirdi.


Olayın duyulmasının ardından binlerce kişi sokaklara dökülüp Suriyelileri linç etmek istedi. Geçen Cumartesi gününden bu yana Suriyelilere karşı büyük bir öfke Hakim. Öldürülen Bayraktar’ın yakınları ve ilçe sakinleri Suriyelilere bir çözüm bulunmasını ve hatta ilçeden taşınmalarını istiyor.Suriyelilerin çok zor durumda olduğu ilçede Suriyelinin cenazesi halen morgda bekletiliyor. Yaklaşık olarak 900’den fazla Suriyelinin olduğu Beyşehir ilçesinde korku ve panik hakim. Çok sayıda Suriyeli ilçeden ayrılırken, bazıları da evlerine kapanmış ve dışarı çıkamaz durumda.

Mehmet Bayraktar Kimdir?

Konya'nın Beyşehir ilçesinde Suriyeliler ile tartışan ve onlar tarafından bıçaklanarak öldürülen 18 yaşındaki Türk gencidir. Bayraktar'ın öldürülmesinin ardından olaylar büyüdü.
konyada kaç suriyeli var beyşehirde kaç suriyeli var beyşehir mehmet bayraktar kimdir
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
24 Haziran İYİ Parti Milletvekili Adayları isim Listesi Belli Oldu
24 Haziran İYİ Parti Milletvekili Adayları isim Listesi Belli Oldu
24 Haziran CHP Milletvekili Adayları Listesi Belli Oldu
24 Haziran CHP Milletvekili Adayları Listesi Belli Oldu