Sezgi Kırıt Kimdir ?

7 Yıl önce henüz 15 yaşında iken vahşice katledilen Sezgi Kırıt'ın katilleri hakim önüne çıkacak

Sezgi Kırıt Kimdir ?
Sezgi Kırıt Kimdir ?

Türkiye 7 yıl önce yaşanan Vahşi Cinayet'in şokunu halen daha üzerinden atamadı. Sene 31 Ağustos 2009, 15 yaşındaki Sezgi ekmek almak için evden ayrıldı. Facebook’tan tanıştığı Osman Küçük ile buluştu. Osman Küçük, Sezgi Kırıt’ı iş arkadaşı Ali Karpi’nin evine götürdü. İddiaya göre burada vücuduna uyuşturucu enjekte edilen Kırıt, 3 kişinin şiddet ve tecavüzüne uğradı. Aynı gece evde yaşamını yitiren Sezgi Kırıt’ın cesedi, üzerindeki giysiler çıkartılarak, Isparta yolunda bir araziye bırakıldı. Sezgi Kırıt’ın cesedi 10 gün sonra bulundu. Kimliği saptanamayan ceset, iddiaya göre Adli Tıp’ta yapılan otopside de şüpheli bir durum çıkmayınca ‘Kimsesizler Mezarlığı’na gömüldü. Aile ise sahipsiz bir ceset bulunup gömüldüğünü 40 gün sonra öğrenince, mezar açılıp ceset çıkarıldı. Yapılan incelemede cesedin Sezgi Kırıt’a ait olduğu anlaşılınca soruşturma başlatıldı.

Açılan soruşturma çeşitli sebepler nedeniyle bugüne kadar bir sonuca varamadı. bugün ise 7 yıl sonra Sezgi Kırıt'ın katilleri mahkeme önüne çıkacak.Uzun uğraşlar sonucu dava açılmasını sağlayan, Sezgi Kırıt’ın ailesinin avukatı Sibel Önder DHA muhabirine yaptığı açıklamada, “Sezgi öldüğünde kimse sesini duymadı. Çünkü yanında kimsesi yoktu. Ama artık Sezgi’nin çığlığını tüm dünya duyacak. Çünkü Sezgi artık benim. Onun sesi olacağım. Ben bundan sonra da tüm mücadelemi katledilen kadınlar adına sürdüreceğim” dedi.

Sezgi KIRIT Kimdir ?

2009 tarihinde henüz 15 yaşında hayatının baharında iken Facebook'tan tanıştığı bir kişi ve O kişinin arkadaşı tarafından şiddet ve tecavüze uğradıktan sonra vahşi bir şekilde katledilen gencecik bir kızdı. Türkiye tek yürek oldu ve Sezgi Kırıt'ın katillerinin gerekli cezayı alması için sosyal medya'da adeta seferberlik ilan etti. Twitter'da açılan #SezgininSesiOlalım hashtagi Türkiye gündeminin üst sıralarında yer aldı.

sezgi kırıt kimdir sezgi kırıtın katilleri ne ceza aldı sezginin sesi olalım sezgi cinayet
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
2018 Milli Piyango Çekilişi Başladı: Milli Piyango Nereye ve Hangi Numaraya Çıktı? Sorgulayın
2018 Milli Piyango Çekilişi Başladı: Milli Piyango Nereye ve Hangi Numaraya Çıktı? Sorgulayın
İran’da Neler Oluyor? Göstericiler Valilik Binasını Ele Geçirdi. Belediye Binasını Ateşe Verdi
İran’da Neler Oluyor? Göstericiler Valilik Binasını Ele Geçirdi. Belediye Binasını Ateşe Verdi