Semahat Sevim Arsel Kimdir ?

2015 Türkiye Vergi Rekortmenleri listesi açıklandı.

Semahat Sevim Arsel Kimdir ?
Semahat Sevim Arsel Kimdir ?

2015 Türkiye Vergi Rekortmeni Kim Olacak ? sorusu uzun süredir sorulan ve merak edilen bir soruydu. Bugün bu sorunun cevabını ise Vergi Rekortmenleri listesini açıklayan Gelir İdaresi Başkanlığı oldu. Gelir İdaresi Başkanlığı tarafından açıklanan listeye göre 2015 yılında Türkiye'de en çok vergi veren isim Semahat Sevim Arsel oldu.

Semahat Sevim Arsel Kimdir ?

Semahat Arsel, Vehbi Koç ve Sadberk Koç’un en büyük çocuğudur. 1928 Ankara doğumludur. Amerikan Kız Koleji'nden mezun olmuştur. 1956 yılında Nusret Arsel ile evlenmiştir. Çocuğu yoktur. İngilizce ve Almanca bilmektedir.

 

Semahat Arsel, 1964 - 1972 yılları arasında Koç Holding yönetim kurulu üyesi ve Vehbi Koç Vakfı yönetim kurulu üyesi olarak çalıştı. Daha sonraki yıllarda TURYAT ve SANERC (Semahat Arsel Nursing Educational & Research Center)'in başkanlığını yaptı. Bu görevlerini halen sürdürmekte olan Arsel, aynı zamanda Vehbi Koç Vakfı yönetim kurulu başkanıdır. 2012 yılında vergi rekortmeni olmuştur. Maliye Bakanlığı Gelir İdaresi Başkanlığı'nın 2015 yılında açıklamış olduğu verilere göre 2014 yılında en fazla vergi veren 2. isim olmuştur.

 

Florance Nightingale Vakfı ikinci başkanı ve Koç Üniversitesi Hemşirelik Yüksek Okulu kurucusudur. Kuruluşunda Amerikan Hastanesi bünyesinde yer alan SANERC, 2004 tarihinde Koç Üniversitesi Hemşirelik Yüksek Okulu’na bağlanmıştır.

 

Mart 2013 itibariyle Forbes dergisinin yaptığı araştırmaya göre, 3,2 milyar dolar servetiyle Türkiye'nin 2. dünyanın ise 423. zengin ismidir. 2015 yılında ise Servetini artırarak Türkiye'nin Vergi rekortmenleri listesinde 1.sırada yer almıştır.

 

Semahat Arsel ayrıca TEGV'in de kurucu üyelerindendir.

semahat sevim arsel kimdir semahat sevim arsel kaç yaşında semahat sevim arsel nereli
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Berat Albayrak Yeni Ekonomik Modeli Açıkladı
Berat Albayrak Yeni Ekonomik Modeli Açıkladı
24 Haziran İYİ Parti Milletvekili Adayları isim Listesi Belli Oldu
24 Haziran İYİ Parti Milletvekili Adayları isim Listesi Belli Oldu