15 Temmuz 2016 GenelKurmay Açıklaması

Türkiye Darbe girişimiyle sallanıyor. Edinilen bilgiye göre TSK'nın resmi sitesinden bir açıklama yapıldı.

15 Temmuz 2016 GenelKurmay Açıklaması
15 Temmuz 2016 GenelKurmay Açıklaması

Türkiye'de akşam saatlerinde İstanbul Beylerbeyi ve Köprülerde yaşanan hareketli saatleri herkes neler oluyor diye sorarak takip etmişti. Beylerbeyi sarayı ve Boğaziçi köprüsüne asker inmiş, Trafikte ve sokakta bulunan vatandaşlara Evinize dönün, yönetime el konulmuştur dediler.

Bu iddialar devam ederken Bir duyuru da TSK'nın resmi sitesinden yapıldı. Ama edinilen bilgilere göre yapılan girişimin Emir - Komuta zinciri içinde yapılmadığı bunları yapanın Paralel Yapıya ait bir grup olduğu belirtiliyor. TSK'nın sitesinden yapılan duyuruya'da Genel Kurmay başkanlığını basan bu grubun yaptığı söyleniliyor.

TSK sitesinden yapılan duyuruda "tsk adına yapılan açıklamada ülke yönetimine el konulmuştur" ifadesi kullanıldı.

Açıklama metni şöyle:

“Türk Silahlı Kuvvetleri anayasal düzenin, demokrasinin, insan hak ve özgürlüklerinin tekrar temin ve tesisi; ülkede hukukun üstünlüğünün yeniden hakim kılınması; bozulan asayiş düzeninin tekrar sağlanması maksadıyla ülke yönetimine bütünüyle el konulmuştur.

 

Tüm uluslararası anlaşmalarımız ve taahhütlerimiz geçerliliğini korumaktadır. Tüm dünya ülkeleri ile iyi ilişkilerimizin devam edeceğini temenni ederiz.”

15 temmuz darbe girişimi 15 temmuz genelkurmay açıklaması 15 temmuz darbe mi oldu
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
EYT’liler İle İlgili Flaş Gelişme
EYT’liler İle İlgili Flaş Gelişme
Ünlü Sanatçı Dilber Ay Vefat Etti
Ünlü Sanatçı Dilber Ay Vefat Etti