15 Temmuz Darbe Girişiminin Detayları

15 Temmuz darbe girişiminin detaylarını haberimizde bulabilirsiniz.

15 Temmuz Darbe Girişiminin Detayları
15 Temmuz Darbe Girişiminin Detayları

Türkiye'yi derinden sarsan ve Halkı sokaklara döken 15 Temmuz darbe girişiminin detaylarını siz değerli takipçilerimiz için derledik.

Saat  21:00 : Beylerbeyi sarayı civarında bir takım askerlerin olduğu ve Polislerin silahlarına el konulduğu bilgisi geçildi. Sosyal medya bu iddialarla çalkalanıp olayların doğru olup olmadığını tartışırken atılan tweetlerde durum ciddi görünüyordu.

 

 

Saat 22.00 : Bu sefer Boğaziçi köprüsünün trafiğe kapatıldığı ve Askerlerin vatandaşlara evlerine gitmelerini Yönetime el koydukları söylediği haberleri gelmeye başladı. Videolar sosyal medyada yayılmaya başlamıştı.

 

 

 

Saat 23.00 : GenelKurmay sitesinden '' Ülke yönetimine el konulduğuna dair bir metin yayınlandı. O metin şu şekildeydi.

“Türk Silahlı Kuvvetleri anayasal düzenin, demokrasinin, insan hak ve özgürlüklerinin tekrar temin ve tesisi; ülkede hukukun üstünlüğünün yeniden hakim kılınması; bozulan asayiş düzeninin tekrar sağlanması maksadıyla ülke yönetimine bütünüyle el konulmuştur.

 

Saat 01.00: Bu sefer Devletin resmi kanalı olan TRT-1 ekranlarında canlı olarak ülke yönetime el konulduğu belirten ve Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Korsan bildiri olarak nitelendirdiği bir bildiri canlı olarak okutuldu.

 


 

 

Saat 02.00 : Ankara Gölbaşı Polis Merkezine saldırı olduğu ve 17 Özel Harekat polisinin şehit olduğu bilgisi geldi.

Aynı saatlerde Cumhurbaşkanı Erdoğan, yapılan Darbe girişimi ile ilgili önemli açıklamalarda bulundu.

 

 

Saat 03.00 : TBMM binasına Bomba atıldığı haberleri gelmeye başladı. Bu haberler büyük panik yarattı. Yine aynı saatlerde Boğaziçi köprüsünde yürümek isteyen vatandaşların üzerine ateş açıldığı ve bu ateş sonucu ilk sivil kayıplar olarak lanse edilebilecek Eşref Olçak ve 16 Yaşındaki oğlunun hayatını kaybettiği haberleri geldi.

 

 

Saat 04.00 : CNN Türk, Kanal D , Hurriyet Binalarının Askerler tarafından basıldığı ve yayınların kesildiği belirtildi. Aynı saatlerde Başbakan Binali Yıldırım darbe girişiminin püskürtülmek üzere olduğunu ve Havada uçan F16 ve Helikoperler için vurun talimatinı verdiğini belirtti.

Gelişmeleri Aktarmaya devam edecez.

darbe girişimi nasıl oldu 15 temmuz darbe girişiminin detayları 15 temmuz darbe girişimi gelişmeleri
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
24 Haziran Seçime Girecek Partilerin İsimleri Açıklandı
24 Haziran Seçime Girecek Partilerin İsimleri Açıklandı
 MHP'de Milletvekili Adaylarının Vereceği Ücret Belirlendi
MHP'de Milletvekili Adaylarının Vereceği Ücret Belirlendi