2.Ordu Komutanı Adem Huduti Kimdir ?

Gözaltı kararlarının ardı arkası kesilmiyor, 2. Ordu Komutanı Adem Huduti'nin de gözaltına alındığı gelen bilgiler arasında..

2.Ordu Komutanı Adem Huduti Kimdir ?
2.Ordu Komutanı Adem Huduti Kimdir ?

15 Temmuz Darbe girişimi sonrası Türkiye'nin hemen hemen her ilinde üst düzey güvenlik önlemleri alınırken, Emniyet müdürlüğü yetkilileri ise hummalı çalışmalarına hız kesmeden devam ediyor. Bu sefer ise oldukça önemli bir görevde olan Orgeneral Adem Huduti'nin gözaltına alındığı belirtiliyor. Alınan bilgiye göre, dün akşam saatlerinde başlayan paralel yapının darbe girişimi dolayısıyla 2. Ordu Komutanlığında da gözaltılar oldu. Operasyonda Orgeneral Huduti ile Tümgenerel Angun'un yanı sıra 2'si Tuğgeneral, 4'ü asker 10 kişi gözaltına alındı, darbeci askerlerden kurmay yarbay binbaşı Fatih Kılınç da ölü ele geçirildi.

Orgeneral Adem Huduti Kimdir ?

Orgeneral Huduti, Kosova'da dünyaya geldi. Huduti 1952 yılında dünyaya geldiğinde, Kosova Yugoslavya'ya bağlı bir eyalet statüsündeydi. Daha sonra ailesi 'ana vatan' Türkiye'ye göç etti. Huduti 1973 yılında Kara Harp Okulu'ndan mezun oldu. Yunanistan sınırındaki 3. Mekanize Piyade Tümeni'nde, Rusya sınırındaki 7. Mekanize Piyade Tugayı'nda ve Erzurum 9. Kolordu Komutanlığı'nda görev aldı. Uzun yıllar NATO'nun İtalya'daki Güney Avrupa Müttefik Kara Kuvvetleri Karargâhı'nda görev yaparak küresel ve bölgesel krizlerle iç içe oldu. 1999'da tuğgeneralliğe, 2004'te tümgeneralliğe, 2009'da korgeneralliğe ve 2014'te orgeneralliğe terfi etti. Huduti, tuğgeneral rütbesinde Kara Kuvvetleri Komutanlığı Lojistik Plan Daire Başkanı'yken, ABD'ye yönelik 11 Eylül saldırıları gerçekleşti. Huduti, saldırıdan 4 ay sonra 2002 yılı başında Afganistan'a giderek Türk birliğinin Kâbil'e konuşlandırılması görevini yürüttü. Huduti, korgeneral rütbesiyle KKTC'de de 2 yıl görev yaptı.

Orgeneral Huduti, 2016 Yılı içerisinde yapılan Cizre Ve Sur Operasyonlarını yöneten isim olarakta biliniyor..
 

orgeneral adem huduti kimdir orgeneral adem huduti neden tutuklandı orgeneral adem huduti nereli
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
24 Haziran İYİ Parti Milletvekili Adayları isim Listesi Belli Oldu
24 Haziran İYİ Parti Milletvekili Adayları isim Listesi Belli Oldu
24 Haziran CHP Milletvekili Adayları Listesi Belli Oldu
24 Haziran CHP Milletvekili Adayları Listesi Belli Oldu