Güvenlik Uzmanı Mete Yarar Kimdir ?

15 Temmuz asker darbesinin ardından yaptığı açıklamalar ve söyledikleri ile gündeme gelen güvenlik uzmanı Mete Yarar, bugün sosyal paylaşım sitesi Twitter’da gündem oldu. Peki gündemde olan isim Mete Yarar kimdir, nerelidir?

Güvenlik Uzmanı Mete Yarar Kimdir ?
Güvenlik Uzmanı Mete Yarar Kimdir ?

PKK yandaşlarının şehirlerde hendek kazmasıyla PKK ile güvenlik güçleri arasında şehirlerde başlayan şehit çatışmalarını çektiği belgesellerle değerlendiren ve halka ulaştıran güvenlik uzmanı Mete Yarar, 15 Temmuz Askeri Darbesinde de ön plana çıktı. Yarar, darbenin ardından çok önemli tespitlerde bulundu.

 

 

İşte Meter Yarar Hakkında Bilgi

Yarar, 1967’de Samsun ilinde dünyaya geldi. Kara Harp Okulundan Piyade Teğmen olarak 1984’te mezun oldu. Mezun olduktan sonra 15 yıldan uzun süre TSK’nın (Türk Silahlı Kuvvetleri) birçok biriminde görevlerde bulundu. Son olarak TSK’dan Binbaşı rütbesinde iken emekli oldu.  Yarar’ın 2004’te daha emekliliğine biraz süre kalmışken emekli olduğu belirtiliyor.

Mete Yarar, özellikle PKK ile mücadele kapsamında TSK’da görev yapmıştır. Kritik bölge ve iller başta olmak üzere sınır bölgelerinde görev yapmıştır.

2004 yılından beridir Kuzey Irak federal Kürdistan Bölgesinde şirket kurmuş ve ticaret yapmaktadır.

Son zamanlarda birtakım medya kuruluşlarında güvenlik uzmanı olarak köşe yazarlığı yapmanın yanı sıra ayrıca güvenlik içerikli programlarda yapmaktadır.

Eşinden boşanan Yarar’ın  1 oğlu vardır. Güvenlik konusunda da bilgisi üst düzeyde olan  en önemli kişilerden biridir.

 


mete yarar kimdir mete yarar nereli mete yarar darbe açıklaması
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
24 Haziran Seçime Girecek Partilerin İsimleri Açıklandı
24 Haziran Seçime Girecek Partilerin İsimleri Açıklandı
 MHP'de Milletvekili Adaylarının Vereceği Ücret Belirlendi
MHP'de Milletvekili Adaylarının Vereceği Ücret Belirlendi