Malatya Paşaköşkü Mahallesi Olayları

Malatya’da korkutan provokasyon girişimi yaşanıyor. Dün geceden beridir kentin Alevi vatandaşların çoğunlukta yaşadığı Paşaköşkü Mahallesine yönelik saldırı girişimleri oluyor iddiası sosyal medyada paylaşılıyor.

Malatya Paşaköşkü Mahallesi Olayları
Malatya Paşaköşkü Mahallesi Olayları

Darbe girişiminin ardından Türkiye’de çok sayıda ilde olaylar yaşanıyor. Olayların yaşandığı illerden biri de Malatya ili oldu. Malatya kent merkezinde sokaklara dökülen bazı gruplar, Alevi vatandaşların yoğun olarak kaldığı Paşaköşkü Mahallesi'ne yönelik saldırı girişiminde bulunuyor iddiası bir anda sosyal medya sitelerinde paylaşıldı..

İşte Sosyal Paylaşım Sitesi Twitter'da Bu Olaylarla İlgili İddialar

İddialara göre, Araçlara binen kişiler, gecenin ilerleyen saatlerinde Alevilere saldırı girişiminde bulundu. Paşaköşkü Mahallesi'nde bulunan Caminin önünde toplanan Alevi vatandaşların da saldırılara karşılık vermesi üzerine kavga çıktı.

 

Olay yerine sevk edilen polisler havaya ateş açarak kavgayı ayırmaya çalıştı. Bu durum karşısında geri adım atan saldırganlar, akabinde kalabalık bir şekilde yine saldırıda bulunmak istedi. 

 

Şu an polis ekiplerince Paşaköşkü Mahallesi'nin giriş ve çıkışları kapatıldı. Adeta diken üstünde olan mahallede gergin ve korku dolu bekleyiş devam ederken, vatandaşlarda mezhep savaşımı çıkacak korkusu hakim..

Bu bilgiler henüz net bir şekilde teyit edilmezken, twitter'da iki tagda bu olaylar gündem olmuş durumda.

Malatya Paşaköşkü Mahallesinde Gergin Bekleyiş (Fotoğraf ve haber twitter'dan)

 

Olaylarla İlgili Veli Ağbaba Twitter'da Açıklama Yaptı

CHP'li vekil Veli Ağbaba, twitter'da bir açıklama yaparak halkı sağduyuya davet etti.

malatya olay paşaköşkü mahallesi paşaköşkü mahallesi alevilere saldırı alevi mahallesine saldırı
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
TAȘTEPELİ     2016-07-18 HER KİMSENİZ ÇOK AYIP EDİYORSUNUZ..HEPİMİZ KARDEŞİZ...HEPİMİZ BİRBİRİMİZE SAYGI DUYMALIYIZ..BEN ALEVİ DEĞILIM AMA ALEVİ KARDEŞLERİME.AMCALARA.TEYZELERE BÜTÜN ALEVİLERE CAHİLLERE UYMAYIN DİYORUM...saygılarımla..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
24 Haziran İYİ Parti Milletvekili Adayları isim Listesi Belli Oldu
24 Haziran İYİ Parti Milletvekili Adayları isim Listesi Belli Oldu
24 Haziran CHP Milletvekili Adayları Listesi Belli Oldu
24 Haziran CHP Milletvekili Adayları Listesi Belli Oldu