Bitlis Vali Yardımcısı Salih Altun Kimdir ?

Bitlis Vali Yardımcısı Salih Altun'un görevden alındığı haberleri sosyal medyada da çok konuşuldu.

Bitlis Vali Yardımcısı Salih Altun Kimdir ?
Bitlis Vali Yardımcısı Salih Altun Kimdir ?

15 Temmuz Darbe girişimleri çerçevesinde yapılan operasyonların son durağı bugün İçişleri Bakanlığı oldu. İçişleri Bakanlığı tarafından yapılan soruşturmalar sonucu 47 Kaymakam ve 1'i Merkez Valisi olmak üzere 30 Vali'nin açığa alındığı söyleniliyor.

Açığa Alınan isimlerden birisi ise Bitlis Vali Yardımcısı Salih Altun. Salih Altun'a sosyal medyada destek mesajları yağıyor. Bitlis halkı tarafından sevilen bir isim olarak Bilinen Salih Altun'un görevden alınması şaşkınlıkla karşılandı.

Salih Altun Kimdir ?

Ardahan doğumlu olup, öğretmen bir baba ile ev hanımı bir annenin dört çocuğundan ilkidir. İlk ve Orta Okulu Ardahan'da Lise ve Üniversiteyi ise İstanbul'da okumuştur.

Samsun Kaymakam Adayı olarak Mülki İdare Amirliği görevine intisap etmiştir. Sırasıyla Bandırma Kaymakam Refikliği, Azdavay Kaymakam Vekilliği, Sulusaray Kaymakam Vekilliği, Tokat Yeşilyurt Kaymakamlığı, Şavşat Kaymakamlığı, Arsin Kaymakamlığı, Van Vali Yardımcılığı, Bitlis Vali Yardımcılığı ve Bitlis Vali Vekilliği görevlerinde bulunmuştur. Halen Bitlis Vali Yardımcısı olarak görev yapmaktadır. 

İngilizce ve Almanca bilen Salih Altun Av.Yeşim Aktürk Altun ile evli olup bir çocuk babasıdır. 18 Temmuz tarihinde darbe girişimi ile ilgili yapılan operasyonlar çerçevesinde Açığa alınan Vali yardımcılarından biridir.

 

Salih Altun Neden Görevden Alındı ?

Salih Altun'un görevden alınması ile ilgili henüz net bir açıklama yapılmazken, Vali Yardımcısının 15 Temmuz Darbe girişimi ile ilgili yapılan soruşturmalar çerçevesinde görevden alındığı gelen bilgiler arasında yer alıyor.

bitlis vali yardımcısı salih altun kimdir salih altun nereli salih altun neden görevden alındı
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
24 Haziran İYİ Parti Milletvekili Adayları isim Listesi Belli Oldu
24 Haziran İYİ Parti Milletvekili Adayları isim Listesi Belli Oldu
24 Haziran CHP Milletvekili Adayları Listesi Belli Oldu
24 Haziran CHP Milletvekili Adayları Listesi Belli Oldu