İncirlik Üssünde Polisler Arama Başlattı

Adana'da bulunan NATO ve ABD ile Türkiye işbirliği kapsamında kurulmuş olan İncirlik Üssünde polisler savcı gözetiminde arama ve inceleme yapıyor.

İncirlik Üssünde Polisler Arama Başlattı
İncirlik Üssünde Polisler Arama Başlattı

Adana'da bulunan NATO ve ABD ile Türkiye işbirliği kapsamında kurulmuş olan İncirlik Üssünde polisler savcılar gözetiminde arama ve inceleme yapıyor. Darbe girişimi esnasında buradan kalkan uçakların Ankara'da bombalı eylemlere katıldıkları ve tanker uçaklarla yakıt ikmali yaptıkları iddia ediliyor.


Polisler darbe girişimi esnasındaki tüm kayıtlara el koyuyor. Adana Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yürütülen soruşturmaya 2 Başsavcı Vekili, 5 Cumhuriyet Savcısı ve polisler eşlik ediyor.  Daha öncede Üs Komutanı Tuğgeneral Bekir Ercan Van'ın tutuklandığı üste polislerin arama ve incelemesi devam ediyor.

Bekir Ercan Van İncirlik Üssü

Soruşturma kapsamında üste bulunan tüm radar, telsiz ve iletişim kayıtları inceleniyor. Darbe girişimi için havalanan F16'ler ve Tanker Uçaklara ait bilgilerde inceleniyor. Ayrıca darbe girişimi esnasında yardım eden askeri mürettabat hakkındada incelemelerin yapıldığı öğrenildi. İncirlik üssünde darbe girişimi soruşturmaları kapsamında şuana kadar 12 kişinin tutuklandığı öğrenildi.

incirlik üssü arama inceleme polis savcı
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
EYT’liler İle İlgili Flaş Gelişme
EYT’liler İle İlgili Flaş Gelişme
Ünlü Sanatçı Dilber Ay Vefat Etti
Ünlü Sanatçı Dilber Ay Vefat Etti