Darbe Girişiminde Tankın Önüne Yatan Adam Kim ? Metin Doğan Kimdir ?

15 Temmuz darbe girişiminin sembol resmi olan Tankın önüne yatan resminin kahramanı konuştu.

Darbe Girişiminde Tankın Önüne Yatan Adam Kim ? Metin Doğan Kimdir ?
Darbe Girişiminde Tankın Önüne Yatan Adam Kim ? Metin Doğan Kimdir ?

15 Temmuz darbe girişiminde Yıllarca hafızalardan silinmeyecek ve yıllar geçse de unutulmayacak görüntülerde yaşandı. Bu görüntülerden birisi TRT ekranlarında silah zoruyla darbe bildirisini okuyan Tijen Karaş'ın  görüntüsü iken bir diğeri ise Tankın önüne yatan adam  fotoğrafı oldu.

Darbe girişiminin duyulmasının ardından Demokrasiye destek için sokaklara çıkan isimlerden birisi de Metin Doğandı. Doğan, canını hiçe sayarak Kendisinin yüzlerce kat ağırlığında olan TANK'ın önüne yatarak hafızalara kazındı.

İşte Metin Doğan'ın o anlara dair açıklamaları.

40 Yaşında Üniversite öğrencisi olduğunu belirten Doğan,Zamanında İstanbul Üniversitesi Tıp Fakültesini derece yaparak kazandığını, bir yıl okuduktan sonra, kendisine uygun olmadığı düşüncesiyle okulu bıraktığını belirterek okula, 2011'de çıkan öğrenci affıyla tekrar döndüğünü dile getirdi.

Buarada  ,  Eğitim masraflarını karşılamak için üniversite sınavlarına girecek öğrencilere matematik dersi verdiğini ifade eden Doğan, 15 Temmuz'da yaşadıklarını şöyle anlattı: "Ben bu alçak saldırıyı duyar duymaz kendimi sokağa attım. Ankara'dan gelen misafirlerim ve kardeşim bana engel olmaya çalıştı ancak ağabeyim destek oldu. Atatürk Havalimanı önüne gitmek için taksi bulamadım. Motosiklet kullanan birini gördüm. Onu durdurdum. 'Allah rızası için beni havaalanına götürür müsün?' dedim. Gözlerimden ne kadar çok gitmek istediğimi anlayınca bunu kabul etti. Yüzünü bile tam görmedim. O kişiye, 'Bak kardeş seni tedirgin etmemek için söylemedim ancak belki de bu gece öleceğim. Bu paraya ihtiyacım yok. Al kendine benzin parası yap' dedim. Tüm ısrarlarıma rağmen kabul etmedi. Ona dualar ederek vedalaştım ve havaalanının girişinde tankları ve askerleri gördüm."

Metin, Atatürk Havalimanı önüne geldiğinde mermi sesleri duyduğunu ve uzakta telsizli kişiler gördüğünü ifade ederek, "Gördüğüm manzara beni çok etkiledi. Birden fırladım. Askerin üzerine doğru giderken 'Ben Türk askeriyim, siz kimin askerisiniz?' diye bağırmaya başladım. Tank durdu ve ben bağırmayı sürdürdüm. Sağ tarafımda yerde ellerinde silahlarıyla duran, sol tarafımdan kamyonun içerisinde olan askerler vardı. Bağırmaya devam ettim. Sonra tank hareket etmeye başladı. Bende tankın sağ paletinin altına yattım. Tam o sırada durdu." diye konuştu.


İşte O Görüntüler.
 

tankın önüne yatan adam kim metin doğan kimdir darbe girişiminde tankın önüne yatan adam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
RECEP     2016-08-18 Bu zat bu kadar korkusuz, başarılı, Elazığ-Bitlis-Bingöl, gibi yerlere gönderin de, PKK Teröristlrini de öldürsün...Hiç değil, Polis-Asker-civil insanlar ölmez..mesela teröristlerin kamyonla saldırısını durdurablir, rambocuk...
Fikriye     2016-07-19 Sevgili kardeşim Senin gibi imanlı gençler var olduğu sürece Ne Devletimize nede, vatanımıza zalimlerin gücü yetmeyecek. Allah senden seni doğuran anne ve babadan razı olsun.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
24 Haziran İYİ Parti Milletvekili Adayları isim Listesi Belli Oldu
24 Haziran İYİ Parti Milletvekili Adayları isim Listesi Belli Oldu
24 Haziran CHP Milletvekili Adayları Listesi Belli Oldu
24 Haziran CHP Milletvekili Adayları Listesi Belli Oldu