Darbeciler PYD'ye Sığındı mı?

Darbeci bir pilot ve yanında bazı askerlerle birlikte PYD'ye sığındığı haber ajanslarında son dakika olarak geçildi. Peki PYD'ye sığınan pilot kimdir?

Darbeciler PYD'ye Sığındı mı?
Darbeciler PYD'ye Sığındı mı?

Darbe girişimin ardından bomba etkisi yaratacak bir iddia ortaya atıldı. Son iddialara göre, darbe girişiminde bulunan ve TBMM’yi bombalayan bir pilotun PYD’ye sığındığı ileri sürülüyor.

Suriye’nin Rojava Bölgesinde başta Esad yönetimi olmak üzere, El Nusra, Ahrar El  Şam ve DAİş gibi örgütlere karşı savaşan, son zamanlarda da PKK ilişkisi olduğu ileri sürülen ABD’nin desteklediği PYD ile ilgili iddia ortalığı bir anda karıştırdı. 15 Temmuz Askeri Darbesi sırasında Türkiye Büyük Millet Meclisini hedef alan bir pilotun beraberindeki bazı askerlerle PYD’ye sığındığı iddia edildi.  Bazı askerlerin verdiği ifade doğrultusunda Pilot ve bazı askerlerin YPG güçlerine sığındığı iddiası bir anda sosyal paylaşım siteleri başta olmak üzere birçok haber sitesinde son dakika olarak evrildi.


Güneş’in son dakika olarak geçtiği haberde darbe girişimcisi ve rütbeleri sökülen O.Ç. isimli komutanın iddiasına göre bir pilot ve bazı askerlerin Suriye’ye kaçtığı ve PYD’ye sığındığı iddia edildi.Darbeci O.Ç. PYD bölgesine sığınan askerlerin oradan da nereye gideceklerini bilmediğini söylediği haberde geçildi.

Şimdilik PYD'ye sığınan pilot ve diğer askerlerin kimliği hakkında henüz bir açıklama yapıldı.

Bu haberin duyulmasıyla birlikte askerlerin PYD'ye sığındığı bir anda twitter'da gündem oldu.

İşte Pilotun PYD'ye Sığınmasıyla İlgili Bazı Tweetler 

pydye sığınan pilot pydye sığınan pilot ismi pydye sığınan asker isimleri
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
24 Haziran İYİ Parti Milletvekili Adayları isim Listesi Belli Oldu
24 Haziran İYİ Parti Milletvekili Adayları isim Listesi Belli Oldu
24 Haziran CHP Milletvekili Adayları Listesi Belli Oldu
24 Haziran CHP Milletvekili Adayları Listesi Belli Oldu