Boğaziçi Üniversitesi Dekanları Neden İstifa Etti ?

Türkiye'nin parmakla gösterilen üniversiteleri arasında yer alan Boğaziçi Üniversitesi'nde tüm dekanların istifa ettiği haberi gündeme bomba gibi düştü.

Boğaziçi Üniversitesi Dekanları Neden İstifa Etti ?
Boğaziçi Üniversitesi Dekanları Neden İstifa Etti ?

Boğaziçi Üniversitesi gerek öğretim kadrosuyla gerek öğrencisiyle tüm öğrencilerin okumak ve mezun olmak için can attığı üniversitelerin başında gelmektedir. Boğaziçi Üniversitesi İstanbul'da bulunan güzel kampüsü ve kaliteli eğitimiyle de Türkiye'de parmakla gösterilen bir üniversitedir.

Bugün ise Boğaziçi Üniversitesi başarı veya eğitimiyle değil İstifa haberleri ile gündeme geldi. Boğaziçi Üniversitesinde bulunan tüm dekanların istifa ettiği haberleri gündeme bomba gibi düşerkeni Dekanların Üniversitede Öğretim görevlisi olarak görevlerine devam edecekleri belirtiliyor.

Boğaziçi Üniversitesi Dekanları Neden istifa Etti ?

YÖK ( Yüksek Öğretim Kurulu Başkanlığı ) Devlet ve Vakıf üniversitelerinde bulunan toplam 1577 Dekanın istifasını istediğini bugün bir yazıyla duyurmuştu. YÖK'ün bu isteğinin ardından Boğaziçi Üniversitesi'nde bulunan tüm dekanlar istifa etti.


Boğaziçi Üniversite Rektörü bu haberi şu şekilde duyurdu.

Değerli Öğretim Üyeleri,

Eğitim Fakültesi Dekanımız Prof. Dr. Emine Erktin, Fen-Edebiyat Fakültesi Dekanımız Prof. Dr. Taylan Akdoğan, İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Dekanımız Prof. Dr. Ayşegül Toker ve Mühendislik Fakültesi Dekanımız Prof. Dr. Günay Anlaş 19 Temmuz 2016 tarihinde biraraya gelerek durum değerlendirmesi yapmış ve dekanlık görevlerinden istifa etme kararı almışlardır. Tüm faaliyetlerin aksamadan sürmesi için gerekli düzenlemeler yapılmaktadır.

Bilgilerinize sunarım.

Saygılarımla,

Prof. Dr. Ali İ. Tekcan

Rektör Yardımcısı

 

Boğaziçi Üniversitesi'nde asistan olan Lucas Thorpe haberi "Boğaziçi Üniversitesinde istenildiği gibi bütün dekanlar istifa etti" ifadelerini kullandı.

boğaziçi üniversitesi istifa boğaziçi üniversitesinde kim istifa etti boğaziçi üniversitesinde hangi dekanlar istifa etti
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
24 Haziran İYİ Parti Milletvekili Adayları isim Listesi Belli Oldu
24 Haziran İYİ Parti Milletvekili Adayları isim Listesi Belli Oldu
24 Haziran CHP Milletvekili Adayları Listesi Belli Oldu
24 Haziran CHP Milletvekili Adayları Listesi Belli Oldu