Gümrük Ve Ticaret Bakanlığında 176 Kişi Açığa Alındı

Görevden Alma silsilesinin son durağı Gümrük Ve Ticaret Bakanlığı oldu.

Gümrük Ve Ticaret Bakanlığında 176 Kişi Açığa Alındı
Gümrük Ve Ticaret Bakanlığında 176 Kişi Açığa Alındı

Gün boyu devam eden Görevden alma operasyonlarının bu sefer ki Adresi Gümrük Ve Ticaret Bakanlığı oldu. Gümrük ve Ticaret Bakanlığından yapılan açıklamada 176 personelin açığa alındığı vurgulandı.

Gümrük Bakanlığında görevden alınan personelin isimleri ile ilgili bir açıklama yapılmazken açığa alınan personelin üst düzey personelden oluşması dikkat çekti. Gümrük Ve Ticaret Bakanlığı sitesinden yapılan görevden alma duyurusu şu şekilde.

''15 Temmuz 2016 tarihinde FETÖ/PDY bağlantılı cuntacı bir grup ülkemizin demokratik hukuk düzenine, Hükümetimize, millî iradenin tecelli ettiği Türkiye Büyük Millet Meclisi’ne, kamu kurum ve kuruluşlarına yönelik darbe teşebbüsünde bulunmuş, bu terörist saldırı devletimizin ve milletimizin ortaya koyduğu ortak dayanışma ve üstün gayret sayesinde bertaraf edilmiştir.

Bu olay göstermiştir ki, mezkûr terör örgütü ile bağlantılı tüm kişi, kurum ve kuruluşlarla etkin bir şekilde mücadele edilmeli ve bu örgütün bütün faaliyet alanları ortadan kaldırılmalıdır.
Bu güne kadar yapılan çalışmalar ve değerlendirmeler sonucu Gümrük ve Ticaret Bakanlığı olarak, Müsteşar Yardımcısı, Genel Müdür, Genel Müdür Yardımcısı, Daire Başkanı, Bakanlık Müşaviri, Yurt Dışı Gümrük Müşaviri, Gümrük ve Ticaret Bölge Müdürü, Ticaret İl Müdürü, Gümrük Müdürü, Şube Müdürü, Şef ve memurlardan olmak üzere toplam 176 kişi açığa alınmıştır.

Buna ilaveten Bakanlığımız ilgili kuruluşu Rekabet Kurumu’nda Rekabet Kurulu Üyesi, Baş Uzman ve Danışman olmak üzere 8 kişi açığa alınmıştır.
Toplam 184 kişi açığa alınmıştır. Açığa alınan personel ile ilgili müfettiş soruşturması başlatılmıştır. 

Bu kapsamda Gümrük ve Ticaret Bakanlığımız merkez ve taşra teşkilatında görev yapan FETÖ ile irtibatlı kamu personeline yönelik olarak kapsamlı bir çalışma devam etmektedir.

Kamuoyu gelişmeler hakkında bilgilendirilecektir.

Saygı ile duyurulur. ''

gümrük bakanlığı açığa alınan personel gümrük bakanlığı 176 personel açığa alındı gümrük bakanlığı açığa alınan müdürler
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
24 Haziran İYİ Parti Milletvekili Adayları isim Listesi Belli Oldu
24 Haziran İYİ Parti Milletvekili Adayları isim Listesi Belli Oldu
24 Haziran CHP Milletvekili Adayları Listesi Belli Oldu
24 Haziran CHP Milletvekili Adayları Listesi Belli Oldu