Yarbay Levent Önder Kimdir? Neden İntihar Etti?

Siirt 3. Komando Tugay Komutanlığında Görevli Kurmay Başkan Vekili Yarbay Levent Önder, darbe girişimine engel olamadığı sebebiyle intihar ettiği Siirt Valiliği tarafından yazılı bir açıklamayla duyuruldu. Valilik, Yarbay Levent Önder’in kahraman olduğunu da belirtti.

Yarbay Levent Önder Kimdir? Neden İntihar Etti?
Yarbay Levent Önder Kimdir? Neden İntihar Etti?

15 Temmuz askeri darbe girişiminin yankıları halen sürüyor. Darbe girişiminde bulunan, parmağı olan ve onlara destek sunan herkese yönelik operasyonlar sürüyor. Şu ana kadar binlerce kişi gözaltına alındı, onbinlerce kişi görevinden alındı ve binlerce kişi hakkında gözaltı kararı bulunuyor.


Bu hengamede Siirt’ten gelen acı haber, Türk halkını yasa ve gözyaşına boğdu. Kahraman bir subayımız darbe girişimine engel olmadığı nedeniyle girdiği bunalım sonucu canına kıyarak Türkiye’yi yasa boğdu.


Siirt Valiliğinden Yapılan Açıklama İse Şöyle;


"3'üncü Komando Tugay Komutanlığında görevli Kurmay Başkanı Vekili Yarbay Levent Önder, sabah erken saatlerde beylik tabancası ile intihar etmiştir. Yarbay Levent Önder bir süredir kurmay başkanlığı görevine vekalet ediyordu. 15 Temmuz darbe teşebbüsü ve sonrasında yaşananları hazmedemeyerek ruhsal bir çöküntü içine girmiş, darbeci teröristlerin hain planlarına engel olamaması sebebiyle yaşananları gururuna yedirememiş, kendisi gönüllü olarak savcılığa tanık sıfatıyla ifade vermiş ve yaşadığı buhran neticesinde hayatına son vermiştir. Vatansever evladımızın kederli ailesine, Kahraman Türk Silahlı Kuvvetleri'ne ve Yüce Türk Milletine baş sağlığı diliyoruz."

Yarbay Levent Önder Kimdir Kimdir?


Yarbay Levent Önder, Siirt’te bulunan 3’üncü Komando Tugay Komutanlığında görevli vatanını seven bir subayımızdı. 15 Temmuz askeri darbe girişimcilerin hain planlarına engel olmadığı nedeniyle bunalımda olduğu ve bu nedenle beylik tabancasıyla intihar ettiği öğrenildi. Yarbay Levent Önder bir süredir kurmay başkanlığı görevine vekalet ederek Kurmay Başkan Vekili görevini yapıyordu.


Yarbay Levent Önder’in intihar etmesi herkesi yasa boğdu.

yarbay levent önder yarbay levent önder kimdir yarbay levent önder neden intihar etti
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
24 Haziran İYİ Parti Milletvekili Adayları isim Listesi Belli Oldu
24 Haziran İYİ Parti Milletvekili Adayları isim Listesi Belli Oldu
24 Haziran CHP Milletvekili Adayları Listesi Belli Oldu
24 Haziran CHP Milletvekili Adayları Listesi Belli Oldu