Almanya Münih’te Saldırıyı Kim Yaptı?

Almanya’nın Münih (Munich) kentinde bir AVM’ye yönelik yapılan saldırıda polis kaynaklarına göre 11 kişi hayatını kaybetti. Alınan son bilgilere göre ise çok sayıda yaralının olduğu ve ağır yaralılardan bazılarının durumunun kritik olduğu öğrenildi.

Almanya Münih’te Saldırıyı Kim Yaptı?
Almanya Münih’te Saldırıyı Kim Yaptı?

Münih (Munich) kentinin Moosach yakınlarındaki Olympia-Einkaufszentrum isimli AVM’ye (Alışveriş Merkezi) yönelik silahlı saldırı olayı gerçekleşti. Silah seslerinin duyulmasının ardından bölgeye çok sayıda ambulans, sağlık ekibi ve destek kuvvet sevk edildi.


Alman medyası şu ana kadar 15 kişinin yaşamını yitirdiğini haberlerinde geçerken, Alman Polis Kaynakları ise saldırıda 11 kişinin yaşamını yitirdiğini bildirdi. Olayda çok sayıda kişinin yaralandığı ve aralarında ağır yaralıların olduğu yönünde duyumlar var.


AVM’nin etrafını saran Alman polisi, AVM’yi boşalttı. Polis ekipleri de çevredeki vatandaşları olay yerinden uzaklaştırıyor. Kentteki ulaşımın bir bölümü kısıtlanırken, olay yeri ile ilgili görsellerin paylaşılmaması için medya mensupları uyarıldı.

Şu an şüphelenilen örgüt ve ya oluşum hakkında henüz net bir bilgi bulunmuyor. İleriki saatlerde saldırganlar hakkında bir bilginin verilmesi bekleniyor.

Birkaç gün önce de Würzburg kentinde  seyahat edilen bir trendeki yolculara 1 kişi tarafından baltayla saldırılmıştı. 3'ünün ağır 4 kişinin yaralandığı olayda saldırıyı yapan kişinin IŞİD üyeleriyle bağlantısı ortaya çıkmıştı.

Bu saldırının da IŞİD çeteleri tarafından yapıldığı iddia edilsede olayın daha yeni olması nedeniyle herhangi somut bir kanıta rastlanmadı.

+

münih saldırısı münih saldırısını kim yaptı münihte kim saldırdı
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
24 Haziran İYİ Parti Milletvekili Adayları isim Listesi Belli Oldu
24 Haziran İYİ Parti Milletvekili Adayları isim Listesi Belli Oldu
24 Haziran CHP Milletvekili Adayları Listesi Belli Oldu
24 Haziran CHP Milletvekili Adayları Listesi Belli Oldu