Açığa Alınan Öğretmenlerin Yerine Yeni Öğretmen Ataması Yapılacak mı ?

MEB'de binlerce öğretmenin açığa alınmasından sonra gözler yeniden Öğretmen Atamalarına çevrildi.

Açığa Alınan Öğretmenlerin Yerine Yeni Öğretmen Ataması Yapılacak mı ?
Açığa Alınan Öğretmenlerin Yerine Yeni Öğretmen Ataması Yapılacak mı ?

Milli Eğitim Bakanlığı 15 Temmuz darbe girişimi Kurumu adeta baştan yapılandıracak adımlar atmış, Kamu'da çalışan 20 Bine'e öğretmen görevden uzaklaştırılmış, Yine Özel Kurumlarda çalışan 21 Bin Öğretmenin Lisansını iptal etmişti.

Ayrıca bunlara ek olarak 800'e yakın Özel Eğitim Okulu kapatılmış buralarda eğitim gören 150 Bine'e yakın öğrencinin MEB'e bağlı okullara Naklen geçeceği belirtilmişti. Tüm bu hamleler gözleri yine öğretmen atamalarına çevrildi. Atama bekleyen Öğretmen adaylarının en merak ettiği soruların başında Açığa Alınan Öğretmenlerin Yerine Yeni Öğretmen  Ataması Yapılacak mı ? sorusudur.

MEB'in açığa alınan Öğretmenler sonrası Öğretmen Alımını artırabileceği ve 20 bine yakın Sözleşmeli Öğretmen alabileceği şu sıralar kulislerde konuşulan iddialar arasında yer alıyor.

MEB açığa alınan öğretmenler ile ilgili şu açıklamayı yapmıştı.

Bilindiği üzere, 15 Temmuz 2016 tarihinde FETÖ-PDY terör örgütü bağlantılı cuntacı bir grup ülkemizin demokratik hukuk düzenine ve kamu kurum ve kuruluşlarının işleyişine yönelik bir darbe teşebbüsünde bulunmuş, bu teşebbüs devletimizin ve milletimizin ortaya koyduğu ortak dayanışma ve üstün gayret sayesinde bertaraf edilmiştir. Bu olay da göstermiştir ki, mezkûr terör örgütüyle bağlantılı tüm kişi, kurum ve kuruluşlarla etkin bir şekilde mücadele edilmeli ve bu örgütün bütün faaliyet alanları ortadan kaldırılmalıdır. Bu kapsamda, Millî Eğitim Bakanlığı olarak bu yapıya ait tüm özel eğitim kurumları ve okullar ile barınma merkezlerinin yanı sıra, Bakanlığımız merkez ve taşra teşkilatında görev yapan FETÖ örgütüyle irtibatlı kamu personeline yönelik olarak kapsamlı bir çalışma yürütülmektedir. Bugün itibarıyla, Bakanlığımızın merkez ve taşra teşkilatında görev yapan 15.200 kamu personeli açığa alınmış, bu kişiler hakkında soruşturma başlatılmıştır. Ayrıca Bakanlığımızın bu yöndeki çalışmaları devam etmekte olup, kamuoyu gelişmeler hakkında bilgilendirilecektir. Saygıyla duyurulur.

 

 

YASAL UYARI: Sitemizde yayınlanan bu haber içeriğinin tüm hakkı sitemiz Anahaberim.com'a aittir. Herhangi bir şekilde izinsiz kopyalanması halinde yasal hakkımızı kullanırız. İzin almak dahilinde kaynak linki verilerek yayınlanabilir.


 

açığa alınan öğretmenler ne olacak yeni öğretmen ataması yapılacak mı kaç bin sözleşmeli öğretmen alınacak 2016
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
EYT’liler İle İlgili Flaş Gelişme
EYT’liler İle İlgili Flaş Gelişme
Ünlü Sanatçı Dilber Ay Vefat Etti
Ünlü Sanatçı Dilber Ay Vefat Etti