2016 KPSS Lisans İptal Edilebilir mi ?

Birçok kurumdan birçok memurun ve öğretmenin açığa alınması sonrası 2016 KPSS girenlerin kafasında bazı soru işaretleri oluştu.

2016 KPSS Lisans İptal Edilebilir mi ?
2016 KPSS Lisans İptal Edilebilir mi ?

21 Temmuz tarihinde Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından açıklanan 3 Aylık OHAL kararı sonrası birçok vatandaş-memur- öğretmen bundan sonra ne olacağını merak ediyor. Ama ne olacağını en çok merak eden kesim ise hiç şüphesiz Atama bekleyen Öğretmen ve Memur Adayları.

Öğretmenlik Alan Bilgisi Testi sınavının İleri bir tarihe ertelenmesi sonucunda herkesin kafasında aynı soru belirdi 2016 KPSS iptal edilebilir mi ? bilindiği üzere ÖABT 21 Ağustos tarihine ertelenmişti. 2016 KPSS iptali şu an için  olası bir ihtimal olarak görülmüyor. Zira ÖSYM tarafından soruların hazırlanmasının Aylar sürdüğü yine silbaştan sınav yerlerinin belirlenmesi için büyük hazırlıklar yapılması gerektiği unutulmamalıdır. Ama ÖSYM eğer operasyonlar ve soruşturmalar sonucu 2016 KPSS sorularının sızdırıldığına dair kuvvetli bir delil bulunursa Sınavın iptal edilebilme olasığı var.

2010 KPSS'nin iptal edileceği ile ilgili defalarca söylenti çıkmasına rağmen iptal edilmediğini unutmayalım ( Sadece Eğitim Bilimleri iptal edilmişti ) 2010 KPSS sınavına nazaran daha şeffaf ve temiz bir sınav olan 2016 KPSS'nin iptali mantıklı düşünüldüğünde zor bir ihtimal gibi görünüyor.

 

YASAL UYARI: Sitemizde yayınlanan bu haber içeriğinin tüm hakkı sitemiz Anahaberim.com'a aittir. Herhangi bir şekilde izinsiz kopyalanması halinde yasal hakkımızı kullanırız. İzin almak dahilinde kaynak linki verilerek yayınlanabilir.

2016 kpss lisans iptal edilecek mi 2016 kpss sınavı iptal edilebilir mi ösym 2016 sınavını iptal eder mi
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
24 Haziran İYİ Parti Milletvekili Adayları isim Listesi Belli Oldu
24 Haziran İYİ Parti Milletvekili Adayları isim Listesi Belli Oldu
24 Haziran CHP Milletvekili Adayları Listesi Belli Oldu
24 Haziran CHP Milletvekili Adayları Listesi Belli Oldu