Prof. Dr. Aydın Öztürk Kimdir?

Darbe girişimi sonrası en çok konuşulan isim ve darbe girişiminin 1 numaralı şüphesi ile yargılanan Eski Hava Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Akın Öztürk’ün kardeşinin yurtdışına çıktığı iddia edildi.

Prof. Dr. Aydın Öztürk Kimdir?
Prof. Dr. Aydın Öztürk Kimdir?

Bazı haber siteleri ve sosyal medyada İzmir Üniversitesi’nde yönetici olan Prof. Dr. Aydın Öztürk’ün İngiltere’ye kaçtığı iddia edildi, ancak bu bilgi henüz teyit edilmedi.

Darbe girişimi sırasında gözaltına alınan ve Türkiye’de büyük bir yankı uyandıran Eski Hava Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Akın Öztürk’ün Dokuz Eylül Üniversitesi’nde Genel Sekreterlik yapan kardeşi Kemal Abidin Öztürk’ün açığa alınmasının ardından, İzmir Üniversitesi’nde Bilgisayar Mühendisliği Bölüm Başkanı Akın Öztürk’ün kardeşi Prof. Dr. Aydın Öztürk’ün de yurtdışına çıktığı iddia edildi. Kapatılan üniversiteler içerisinde Prof. Dr. Aydın Öztürk’ün görev yaptığı İzmir Üniversitesi de bulunuyor.

Prof. Dr. Aydın Öztürk Kimdir?

İzmir Üniversitesinde Rektör Yardımcısı ve Bilgisayar Mühendisliği Bölüm Başkanı olarak görev yapan Prof. Dr. Aydın Öztürk, darbe girişiminin 1 numarası şüphesiyle yargılanan Eski Hava Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Akın Öztürk’ün kardeşidir.

Öztürk, 1991-2009 tarihleri arasında Ege Üniversitesi’nde Uluslararası Bilgisayar Enstitüsü Müdürlüğü ve Rektör yardımcılığı görevinde bulundu.

2012-2013 tarihleri arasında da Yaşar Üniversitesi’nde  Rektör Yardımcılığı   görevini yapmıştır.


Bilgisayar grafikleri, olasılık, istatistik ve görüntü işleme alanlarında çok sayıda araştırması ve projesi bulunuyor.

TUBITAK başta olmak üzere National Science Foundation ve Avrupa Birliği çerçeve programlarınca desteklenen Prof. Dr. Aydın Öztürk’ün çok sayıda önemli makalesi bulunmaktadır.

Liseyi 1973 yılında Doktorasını  Atatürk Üniversitesinde tamamlayan Öztürk, 1973 yılında, Yüksek lisansını  Reading Üniversitesi’nde 1973 yılında, lisans öğrenimini ise yine Atatürk Üniversitesi’nde 1969 yılında tamamlamıştır


aydın öztürk kimdir aydın öztürk nereli
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
24 Haziran İYİ Parti Milletvekili Adayları isim Listesi Belli Oldu
24 Haziran İYİ Parti Milletvekili Adayları isim Listesi Belli Oldu
24 Haziran CHP Milletvekili Adayları Listesi Belli Oldu
24 Haziran CHP Milletvekili Adayları Listesi Belli Oldu