Tuğgeneral Hakan Evrim Kimdir?

Türkiye’nin gündemine bomba gibi düşen Tuğgeneral Hakan Evrim’in Genelkurmay Başkanı Hulusi Akar’ı Gülen Cemaati Lideri Fethullah Gülen ile görüştürmek istediği Genelkurmay Başkanı AKAR’ın ifadesinde yer aldı. Genelkurmay Başkanı AKAR’ın ifadesinde yer verdiği Tuğgeneral Hakan Evrim kimdir?

Tuğgeneral Hakan Evrim Kimdir?
Tuğgeneral Hakan Evrim Kimdir?

15 Temmuz cuntaların darbe girişiminin detayları tüm çıplaklığıyla ortaya çıkmaya devam ediyor. Türkiye’nin son zamanlarda en çok konuşulan ismi Genelkurmay Başkanı Orgeneral Hulusi Akar ise mahkemede tanık sıfatıyla ifade verdi. Akar, şu an gıyabi tutuklu bulunan FETÖ/PDY terör örgütü başkanı Fethullah Gülen ile kendisini görüştürmek istediği Tuğgeneral Hakan Evrim hakkında tanık sıfatıyla ifade verdi.


Genelkurmay Başkanı Akar, o geceyi şöyle anlattı, “Askeri darbeye karşı durdum, kan dökmeyin, yapmayın, vatanınıza ihanet etmeyin dedim. Askeri darbede parmağı olduğu ileri sürülen Tümgeneral Mehmet Dişli ise bana ‘Artık operasyon başladı, herkesi alacağız’ dedi. Genelkurmay Başkanı Akar’da Ben de Tümgeneral Mehmet Dişli’ye ‘Beni bu işlere karıştırmayın, benim bu işlerle alakam yok, siz kimsiniz’ ifadelerini kullandıktan sonra darbeci cuntalara ‘Ölüm kalım olmadan bu işi bitirin” dedim ancak dinletemedim. Darbecilere ‘Bataklığa batıyorsunuz’ dedim ancak beni dinlemediler” ifadelerini kullandı.

 

Tuğgeneral Hakan Evrim Kimdir?

 

Hakan Evrim 15 Temmuz cuntaların darbe girişimi sırasında Genelkurmay Başkanı Hulusi Akar’ı darbe içerisinde yer almasını sağlamak için Akar’ı FETÖ/PDY lideri Fethullah Gülen ile görüştürmek istediği Akar’ın ifadesinde yer alan şahıstır. Darbeci cunta Hakan Evrim’in Akar’a ‘Sizi kanaat önderimizle görüştürmek istiyoruz’ dediği iddia edildi.

Genelkurmay Başkanı Hulusi Akar ise Tuğgeneral Hakan Evrim'in bu söylemine kesin bir dille karşı çıktığı mahkemedeki ifadelerde yer aldı.

 

 


tuğgeneral hakan evrim tuğgeneral hakan evrim kimdir hulusi akar
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
24 Haziran İYİ Parti Milletvekili Adayları isim Listesi Belli Oldu
24 Haziran İYİ Parti Milletvekili Adayları isim Listesi Belli Oldu
24 Haziran CHP Milletvekili Adayları Listesi Belli Oldu
24 Haziran CHP Milletvekili Adayları Listesi Belli Oldu