Cumhurbaşkanı'nın Özel Kalem Müdürü Hasan Doğan Kimdir?

Türkiye'de askeri cuntaların hakın iradesine ve mevcut anayasal düzen başta olmak üzere Türkiye Cumhuriyeti'ne yönelik yaptığı askeri darbe girişiminin baş kahramanlarından biri de Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Özel Kalem Müdürü Hasan Doğan oldu.

Cumhurbaşkanı'nın Özel Kalem Müdürü Hasan Doğan Kimdir?
Cumhurbaşkanı'nın Özel Kalem Müdürü Hasan Doğan Kimdir?

Darbe girişimi gecesi meydanlara çıkan Türk halkı gibi kahraman bir eyleme imza atan Cumhurbaşkanı'nın Özel Kalem Müdürü Hasan Doğan, Türk halkı tarafından büyük sempati gördü.

Peki Cumhurbaşkanı'nın Özel Kalem Müdürü Hasan Doğan Kimdir?

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Berat Albayrak, CNNTÜRK ekranlarında Hande Fırat'ın sorularını cevapladığında darbe girişimi gecesinde gösterilen kahramanlıklara örnekler verdi. O gece herşeyini bırakarak demokrasi uğrunda canını seve seve feda etmek isteyen kahramanlardan Cumhurbaşkanı'nın Özel Kalem Müdürü Hasan Doğan'ı örnek verdi.


O gece darbe girişiminin yapıldığı sırada ilk adımda helikoptere sığma konusunda sıkıntıların yaşandığı esnada Hasan Doğan, büyük bir fedekarlık sergiledi. Hasan Bey, eşini ve çocuğunu bıraktı.

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Berat Albayrak o geceyi ve kahramanlık destanını şöyle özetledi; " İlk adımda helikoptere sığma konusunda sıkıntı yaşadık. Hasan Bey, o esnada eşini ve çocuklarını geride bıraktı. 2 arkadaşımız şehit oldu. Bu darbe girişimini senaryo ve ya düzmece diyenler akıldan yoksundur." dedi.


Doğan, darbe girişimi gecesi büyük kahramanlık sergileyerek Türk halkının gönlünde taht kurdu. Hasan Doğan 02.09.2014 tarihinde Cumhurbaşkanı'nın Özel Kalem Müdürü olarak göreve gelmiştir.


5 Eylül 1977 yılında başkent Ankara’da doğdu. Türk siyasetçi,bürokrat ve büyükelçi ve aynı zamanda Cumhurbaşkanı’nın özel kalem müdürü görevini yapmaktadır. Eşi Rümeysa Doğan İle evli olan Hasan Doğan’ın mesleği ise İlahiyatçı, Hukukçu, Yöneticidir.

 

İlkokulu Ankara Hürriyet İlkokulu’nda okuyan Doğan Orta öğrenimini Ankara Tevfik İleri İmam Hatip Lisesi’nde okudu. Ankara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi ve Atılım Üniversitesi Hukuk Fakültesi'nden mezun oldu. Ankara Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü'nde 2002'de yüksek lisans ve 2008'de doktorasını tamamlamıştır.

Evli ve 2 çocuk babası olan Hasan Doğan, ingilizce ve Arapçayı ileri düzeyde bilmektedir.
 

hasan doğan kimdir özel kalem müdürü hasan doğan
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Yavuz gökdağ     2017-02-12 15 Temuz hain darbegirişimini milli irade siyit onbaşı nene hatunun torunları kahraman ömerhalisdemir mekanıcennet olsun nicekahramanlar Hasandoğanlar sizinlegururduyuyoruz kahraman sayın hasandoğan
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Adıyaman Samsat Depremi Son Haberler
Adıyaman Samsat Depremi Son Haberler
Ak Parti Milletvekili Adaylarının Vereceği Ücret Belli Oldu
Ak Parti Milletvekili Adaylarının Vereceği Ücret Belli Oldu