Yeni İstanbul Başsavcısı İrfan Fidan Kimdir?

Cunta darbe girişimi sonrası Yargıda çok kritik atama gerçekleşti. Hali hazırda İstanbul Başsavcısı olan Hadi Salihoğlu, İstanbul Bölge Adliyesi Başsavcılığı'na atanması ile birlikte boşalan koltuğa İrfan Fidan getirildi.

Yeni İstanbul Başsavcısı İrfan Fidan Kimdir?
Yeni İstanbul Başsavcısı İrfan Fidan Kimdir?

Eski İstanbul Başsavcısı Hadi Salihoğlu’nun İstanbul Bölge Adliyesi Başsavcılığı'na atanmasının akabinde boşalan koltuğa İrfan Fidan atandı.


Yeni İstanbul Başsavcısı İrfan Fidan kimdir?


Türkiye’nin gündemi, darbe girişiminin ardından yapılan operasyonlar, gözaltılar ve görevden alınmalar ile çalkalanıyor. Bu arada görevden alınmalar ve yeni atamalar da gerçekleşiyor. Bu kapsamda Yargıda da köklü değişimler yapılıyor. Yargıda bu kez kritik bir atama gerçekleşti. İstanbul Başsavcılığına İrfan Fidan getirildi.


Ülkemizde başlatılan 17-25 Aralık soruşturmasının ardından terörden sorumlu başsavcı vekili olarak görevlendirilen Orhan Kapıcı'nın yerine Kaçakçılık Büro'dan sorumlu İrfan Fidan getirilmişti. Kritik göreve getirilen Fidan, Ülkemizde faaliyet içerisinde olan IŞİD, PKK ve DHKP-C başta olmak üzere çok sayıda örgütün soruşturmasını yürütüyordu.


Alınan son kararla birlikte İstanbul Başsavcısı olan Hadi Salihoğlu yerine atandı. Görevden alınma kararının FETÖ kapsamında olmadığı belirtilirken, atama değişiminin yarın saat 14:00 sıralarında yapılacağı da öğrenildi.istanbul başsavcısı irfan demir kimdir istanbul başsavsısı kimdir yeni istanbul başsavsısı kim oldu
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
EYT’liler İle İlgili Flaş Gelişme
EYT’liler İle İlgili Flaş Gelişme
Ünlü Sanatçı Dilber Ay Vefat Etti
Ünlü Sanatçı Dilber Ay Vefat Etti