Said Sefa Kimdir ? Muhhamed Said Solak Kimdir ?

Fuat Avni hesabına yönelik yapılan operasyonlarda önemli bilgilere ulaşıldı.

Said Sefa Kimdir ? Muhhamed Said Solak Kimdir ?
Said Sefa Kimdir ? Muhhamed Said Solak Kimdir ?


Habertürk Gazetesi'nden Nihat Uludağ ve Mustafa Şekeroğlu'nun haberine göre, Fuat Avni hesabının gerçek sahbine ulaşılması artık an meselesi. Edindiğimiz bilgilere göre Emniyet Fuat Avni hesabının deşifre edilmesinde sona doğru yaklaşıyor.


 Polis, hesabın ilk olarak ‘msaidsolak’ ismiyle kurulduğunu belirledi. Hesabın takipçi sayısı artınca daha sonradan isminin Fuat Avni olarak değiştirildiği de gelen bilgiler arasında. Yapılan araştırmalar sonucunda Türkiye’de sadece bir tane Muhammed Said Solak ismiyle açılmış hesap olduğu saptandı. Solak’ın, mahkeme kararıyla ismini Said Sefa olarak değiştiren gazeteci olduğu ortaya çıktı. Said Sefa’nın, ‘Aşksız Kalmış Şiirler’ isimli kitabına ulaşıldı.
 
Polis, hesabı Van’da açan Sefa’nın uslubu ve kullandığı kelimelerle ilgili uzmanlara inceleme yaptırdı. Uzmanlar, Fuatavni hesabındaki dilin, Sefa’nın kitabındaki uslupla örtüştüğünü belirledi. Twitter’daki hesabı da ‘Fuatavni’ olarak değişti.

Said Sefa Kimdir ?

Şanlıurfa doğumlu Said Sefa, Gazi Üniversitesi Eğitim Fakültesi mezunudur. Yüksek lisansını felsefe ve din bilimlerinden yapmıştır. Şurkav Şehir Tiyatrosu’nda tiyatro oyunculuğu ve sahne içi yönetmenliği yapan Said Sefa Gazi Üniversitesi Genel Tiyatro Yönetmenliği de yapmıştır. Başkent İletişim Akademisi başta olmak üzere bir çok kurumda seminer, kurs, eğitim alan, bilahare eğitmenlik yapan Said Sefa’nın Aşksız Kalmış Şiirler kitabıyla aynı ismi taşıyan şiir albümü vardır. Bir çok yerel televizyon ve gazetede gazetecilik mesleğini yürüten Sefa sanat, kültür, sosyoloji, siyaset alanında çeşitli organizasyonlarda koordinatör ve sunuculuk görevi üstlenmiştir. Said Sefa hali hazırda Haberdar.com ve Sporexpress.com sitelerinin genel yayın yönetmenliği yapmaktadır. 

muhhamed said solak kimdir said sefa kimdir said sefa nereli
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
EYT’liler İle İlgili Flaş Gelişme
EYT’liler İle İlgili Flaş Gelişme
Ünlü Sanatçı Dilber Ay Vefat Etti
Ünlü Sanatçı Dilber Ay Vefat Etti