Tuğgeneral Mustafa Doğru Neden Gözaltına Alındı?

Giresun Jandarma Bölge Komutanı Tuğgeneral Mustafa Doğru gözaltına alındı. Geçtiğimiz günlerde Giresun’da düşen helikopter kazasında yaralanan Tuğgeneral Mustafa Doğru’nun neden gözaltına alındığı öğrenildi.

Tuğgeneral Mustafa Doğru Neden Gözaltına Alındı?
Tuğgeneral Mustafa Doğru Neden Gözaltına Alındı?

Askeri darbe girişimi sonrası FETÖ/PDY’ye yönelik yapılan operasyonlar genişletilerek sürüyor. Giresun Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından FETÖ ile ilgili başlattığı soruşturma kapsamından Giresun merkez ve ilçelerinde 48 kişi tutuklandı. Ancak bu kez gözaltına alınan isim gündemde yerini aldı. Geçen günlerde Giresun’un Alucra ilçesinde ki kırsak kesimde kaza geçiren helikopterden yaralı olarak kurtulan Giresun Jandarma Bölge Komutanı Tuğgeneral Mustafa Doğru, bu soruşturma kapsamında gözaltına alındığı son dakika haberlerinde geçildi.

Tuğgeneral Mustafa Doğru Kimdir, Neden Gözaltına Alındı?


Tokat’ın Zile İlçesinde 1964’te doğan Tuğgeneral Mustafa Doğan, Giresun’daki görevinden önce Samsun, Manisa, Şırnak, Tunceli, Bitlis ve Foça’da görev yaptı. Ramazan Bayramında Alucra ilçesindeki bir karakola şehit ailesini ziyaret etmek için helikopterle giden Giresun Jandarma Bölge Komutanı Tuğgeneral Mustafa Doğru, helikopterin düşmesi sonucu meydana gelen feci kazadan sağ olarak kurtulmuştu. Eşini helikopter kazasında kaybeden Doğru, 4 çocuk babasıdır.Tuğgeneral Doğru'nun FETÖ soruşturması kapsamında gözaltına alındığı ileri sürüldü.

tuğgeneral mustafa doğru tuğgeneral mustafa doğru kimdir tuğgeneral mustafa doğru neden gözaltına alındı
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
EYT’liler İle İlgili Flaş Gelişme
EYT’liler İle İlgili Flaş Gelişme
Ünlü Sanatçı Dilber Ay Vefat Etti
Ünlü Sanatçı Dilber Ay Vefat Etti